WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

Co to jest WWR?

Wczesne wspomaganie rozwoju ma na celu pobudzanie i stymulowanie rozwoju dziecka
od chwili wykrycia u niego nieprawidłowości do czasu podjęcia nauki w szkole.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia prowadzone przez specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
Każde dziecko objęte pomocą, w zależności od potrzeb, uczestniczy w zajęciach
rewalidacji pedagogicznej, usprawnianiu ruchowym, integracji sensorycznej, logopedii i zajęciach
z psychologiem.

Zajęcia odbywają się w wymiarze od 4 do 8 godzin zegarowych miesięcznie, realizowanych najczęściej podczas 30 - minutowych spotkań.

Gdy pojawiają się problemy należy jak najszybciej pomóc dziecku, podejmując specjalistyczne oddziaływania.
Terapia to czasem żmudne ćwiczenia, staramy się więc, by dla małego dziecka były one zabawą i wyczekiwaną atrakcją. Różnorodne i ciekawe zajęcia dostosowujemy do potrzeb i możliwości dziecka. Zespół specjalistów przygotowuje dla każdego dziecka indywidualny program terapii.
Ogromnie ważne jest zaangażowanie rodziców w kontynuowanie ćwiczeń, pomagamy więc rodzicom i uczymy,  jak włączać potrzebne ćwiczenia w codzienne życie, by nie były one obciążeniem i stresem, a dawały radość i satysfakcję.

Dzieci przyjmowane są na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju,
wydanej przez Zespół Orzekający w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Wykaz poradni znajduje się na stronie:
http://www.uml.lodz.pl/miasto/edukacja/pomoc_psychologicznopedagogiczna/

Gdy dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na czas edukacji przedszkolnej
może uczestniczyć dodatkowo w zajęciach organizowanych w ramach wwr.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły - 42 678 93 05.


SOBOTY ZE SPECJALISTAMI
Terminy spotkań podamy we wrześniu.

Zapraszamy na konsultacje wszystkie osoby zaniepokojone rozwojem swojego dziecka. Na pytania rodziców odpowiadają - psycholog, pedagodzy, logopedzi, fizjoterapeuta oraz terapeuta integracji sensorycznej, specjaliści, pracujący z dziećmi w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

 

 LATO ZE SPECJALISTAMI 2016
 
 LATO ZE SPECJALISTAMI 2015

26 czerwca nie wszyscy żegnaliśmy szkołę  i wyruszaliśmy na wymarzone wakacje – przedszkolaki  zostawały jeszcze na zajęciach i to aż dwa tygodnie, ale wcale się nie martwiły! Przecież czekały na nie same atrakcje!To był wyjątkowy czas, codziennie działo się coś ciekawego. Każdego dnia, oprócz typowych zabaw przedszkolnych, dzieci uczestniczyły w indywidualnych zajęciach rewalidacji pedagogicznej, logopedii i integracji sensorycznej, była to kontynuacja całorocznej pracy ze specjalistami Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci otrzymywały trochę inne posiłki - przygotowywane przez panie kucharki wg wskazówek dietetyka - potrawy nie zawierały glutenu, cukru i laktozy.

Świetnie się razem bawiliśmy, czas mijał bardzo szybko - śpiewaliśmy i tańczyliśmy, tworzyliśmy najpiękniejsze prace plastyczne, "rozrabialiśmy" na ulubionym placu zabaw (na szczęście była cudowna pogoda!). Najchętniej biegliśmy do sali gimnastycznej, bo któż nie lubi skoków na trampolinie? I jeszcze czekały na nas nowe super - atrakcje! Zaczarowała nas pani instuktor z grupy cyrkowej " Carnaval", z instruktorem Muzeum Włókiennictwa robiliśmy filcowe kwiatki. Oglądaliśmy przedstawienie aktorów (i kukiełek:) teatru "widziMisie", odwiedziły nas zwięrzątka z łódzkiego zoo (na szczeście nie było wsród nich lwa!) z bardzo miłym panem, który opowiadał nam o nich same ciekawe rzeczy - mogliśmy pogłaskać prawdziwego jeża i dotknąć węża! Właściwie, to wcale nie czekaliśmy na wakacje... w szkole było najlepiej!