dodano: 2016-11-28

XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku "DBAMY O ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ"

Kartka z pamiętnika czwórkowiczów... 28 października 2016 r.

Dziś w naszej szkole odbył się XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku DBAMY o ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ dla uczniów  klas edukacyjno-terapeutycznych w ramach realizowanego w szkole projektu „Świat dookoła nas” - program edukacji ekologicznej.

Zostaliśmy podzieleni na zespoły 3-osobowe i mieliśmy do wykonania naprawdę trudne zadania. Na szczęście wcześniej przygotowywaliśmy się do nich na lekcjach. Dlatego dobrze wiedzieliśmy, które zwierzęta, ptaki i kwiaty są w Polsce objęte ochroną. Poznaliśmy też mieszkańców lasu i wiemy, jak przygotowują się do zimy. Potrafimy wymienić dary jesieni i wyjaśnić zasady zdrowego odżywiania. Ale przede wszystkim zrozumieliśmy, że nawet będąc dziećmi mamy wpływ na przyrodę i możemy ją chronić oraz pomagać jej wrócić do zdrowia. To bardzo ważne. Przecież od stanu przyrody zależy nasz dobro. Jeśli natura będzie chorować, my też będziemy czuć się źle. Pamiętajcie o tym!

Dzięki dobremu przygotowaniu i dużej wiedzy, poradziliśmy sobie z zadaniami bezbłędnie. Zobaczcie jacy jesteśmy dumni odbierając dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. A nagrody były bardzo praktyczne – ekologiczne torby na zakupy, których można  używać przez lata i ograniczyć bezmyślne gromadzenie foliowych jednorazówek.

Nagrody zostały zakupione w ramach otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi.