Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły. Tam znajdują się pełne fotorelacje z wydarzeń
i ciekawostki z codziennego życia szkoły.

dodano: 2018-10-14

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Jak ten czas pędzi... dopiero były wakacje a już połowa października...

I nadszedł czas na święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

A skoro tak, wczoraj wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a do nauczycieli podchodziliśmy z kwiatkami a nie z dzienniczkami. Jesteśmy Im naprawdę wdzięczni za poświęcenie i... cierpliwość, której naprawdę potrzebują - coś o tym wiemy:-) Podczas uroczystego apelu panowała wyjątkowa atmosfera - mnóstwo miłych słów, podziękowań, życzeń i wspaniałe występy uczniów.  Jak co roku była to też okazja do wręczenia przez panią Dyrektor nagród wyróżnionym nauczycielom i pracownikom.

dodano: 2018-09-26

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Szanowni Państwo,

z ogromną radością informujemy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił negatywną opinię Łódzkiego Kuratora Oświaty do decyzji Miasta Łodzi o przyznaniu naszej szkole budynku wygaszanego Gimnazjum przy ul. Nowogrodzkiej 6/14. Decyzja Miasta jest zatem prawomocna, batalia całej społeczności szkolnej - a w szczególności rodziców uczniów - uwieńczona sukcesem a marzenia wkraczają w strefę urzeczywistnienia. Uczniowie i nauczyciele z budynku "C" - już nie jesteście tylko gośćmi, jesteście u siebie!

Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za wsparcie!

dodano: 2018-09-24

Zielona Szkoła, 24-25 września 2018

Grupa naszych uczniów z nauczycielami i opiekunami wyjechała na dwudniową, Zieloną Szkołę do Spały. Ze zdjęcia wynika, że słonko bardzo stara się umilić im wyjazd ale kurtki i czapki są jednak niezbędne... Życzymy udanego wyjazdu i gorącej atmosfery. Cóż... Żegnaj, Lato! Witaj, Jesieni!

dodano: 2018-09-24

Wyprawka szkolna 2018

Drodzy Państwo,

poniżej zamieszczamy dokumenty potrzebne do skorzystania z Wyprawki Szkolnej 2018 przez uczniów klas III zespołów edukacyjno - terapeutycznych. Osoby, które nie otrzymały wniosków lub mają problem z ich wypełnieniem zapraszamy do pedagoga szkolnego.

dodano: 2018-08-29

dodano: 2018-08-01

Drodzy Państwo,

ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Jadwigi Galickiej - Załęskiej. Pani Jadwiga była dyrektorem naszej szkoły w latach 1982-2003. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. 2 sierpnia br. o godzinie 13.15 na cmentarzu Doły, przy ulicy Smutnej.

W związku z tą przykrą okolicznością chcielibyśmy przywołać kilka faktów z życia zawodowego Pani dyrektor. Jako pierwsza w historii szkolnictwa specjalnego zorganizowała w naszej szkole oddział przedszkolny i „szkołę życia”. Zmodernizowała placówkę, przeprowadziła szereg remontów. Zorganizowała salę gimnastyki korekcyjnej, przekształciła pomieszczenia piwniczne w pracownię techniczną i izbę harcerską Pozyskała budynek stojący na posesji obok szkoły - dziś budynek B - oraz przeniosła tam oddział przedszkolny i klasy nauczania początkowego.

Pani dyrektor Jadwiga Galicka - Załęska pozyskała do współpracy ze szkołą szeroki krąg instytucji wspomagających działalność dydaktyczną i wychowawczo – opiekuńczą. Nawiązała współpracę z wydziałem pedagogicznym Uniwersytetu Łódzkiego i w szkole zaczęły odbywać się praktyki studenckie.

Za Jej kadencji w 1985 roku nasza szkoła otrzymała imię i sztandar. Patronem szkoły został Jan Brzechwa. W 1992 roku w szkole powstał Klub Seniora. W 2000 roku powołany został Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w skład którego weszły – Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 128 i Publiczne Gimnazjum Specjalne Nr 58.

Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły pragną przekazać rodzinie Pani Jadwigi wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje.

dodano: 2018-07-02

Godziny pracy sekretariatu szkolnego

Informujemy, że w wakacje (01.07 - 31.08. 2018)
SEKRETARIAT SZKOLNY jest czynny w godzinach  8.00 - 15.00

dodano: 2018-07-01

Wakacje 2018

dodano: 2018-06-24

Podręczniki 2018/ 2019

Drodzy Państwo, w zakładce Dla Rodziców znajduje się wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2018/ 2019.