Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły. Tam znajdują się pełne fotorelacje z wydarzeń
i ciekawostki z codziennego życia szkoły.

dodano: 2018-11-30

Witajcie w naszej bajce!

Dzisiaj w naszej szkole było kolorowo, a szczególnie zielono, żółto i pomarańczowo. Dzisiaj było Święto naszej Szkoły! A zielony, żółty i pomarańczowy, to kolory logo naszej szkoły. Nasza szkoła istnieje od 59 lat. Chcecie się dowiedzieć więcej? Zajrzyjcie w zakładkę "historia" na naszej stronie WWW.

Od 1085 roku patronem naszej szkoły jest Jan Brzechwa, dlatego hasło naszego  wtorkowego spotkania brzmiało "Witajcie w naszej bajce...". Tymi słowami chcieliśmy dziś szczególnie powitać pierwszoklasistów - nadszedł czas na pasowanie na uczniów klas I. Maluchy były nieco onieśmielone ale szybko zapomniały o tremie, żeby oddać się pląsom i śpiewom:-) Wyjątkowo zapadł nam w pamięć występ Antosia, który odważnie zaprezentował swój talent wokalny, śpiewając Meluzyno, Meeeluzyno... a do piosenki zatańczył nasz cudowny, niezawodny zespół FolkDance. Rodzice maluchów ocierali łzy wzruszenia, inni byli oklaskiwani za zaangażowanie w życie szkoły i zyskali miano Jej Przyjaciół. Dziękujemy Państwu serdecznie!

Jakby tego było mało, po uroczystości czekała nas dyskoteka. To był wyjątkowy wtorek:-)

dodano: 2018-11-28

Sobota ze specjalistami

Zapraszamy na Sobotę ze spacjalistami.

Spotkanie ze specjalistami odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 grudnia, w godzinach 9.00 - 13.00. Jeśli niepokoi Państwa rozwój własnych dzieci, u nas mogą Państwo znaleźć odpowiedzi na dręczące pytania i praktyczne wskazówki. Na miejscu mogą Państwo porozmawiać z terapeutą mowy, terapeutą pedagogicznym, terapeutą ręki, integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej oraz terapeutą umiejętności społecznych. Więcej informacji pod numerem telefonu: 510040062. Serdecznie zapraszamy!

dodano: 2018-11-06

dodano: 2018-11-05

W naszej szkole właśnie rozpoczął się "Tydzień dla Niepodległej". Każdego dnia czekają nas inne zadania - wszystkie skupione wokół Polski - Jej barw, symboli, historii i... niepodległości. Serdecznie zapraszamy na naszego szkolnego facebooka - tam znajdziecie relacje z każdego dnia tego wyjątkowego TYGODNIA.

dodano: 2018-10-23

Promieniowanie ojcostwa

Dziś naszej szkole uroczyście obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Jak co roku, podczas apelu wiele się działo. Uczniowie wspólnie pomogli ułożyć hasło spotkania dokładając kolejne litery do napisu, inni przedstawili scenę z chrztu świętego i scenę z domu tej rodziny oraz z życia świętej rodziny z Nazaretu. Dzięki piosence "Bohater" poznaliśmy cechy dobrego opiekuna, przyjaciela, bohatera jakim był dla nas Ojciec Święty. Jan Paweł II czy święty Józef mogą być wzorem dla naszych bliskich. Dodatkową atrakcją był występ Pani Klaudii- absolwentki szkoły baletowej, która zatańczyła do piosenki "Lolek"  oraz slajdy ze zdjęciami naszych uczniów w sytuacjach szkolnych połączone z piosenka śpiewaną przez tatę z córką. Spotkanie zakończyliśmy wykonaniem "Barki"- piosenki, którą Karol Wojtyła zabrał ze sobą przed 40 laty z Polski do Watykanu.

Spotkanie wprowadziło nas w nastrój zadumy i wyczekiwania zbliżającego się święta Wszystkich Świętych

dodano: 2018-10-14

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Jak ten czas pędzi... dopiero były wakacje a już połowa października...

I nadszedł czas na święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

A skoro tak, wczoraj wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a do nauczycieli podchodziliśmy z kwiatkami a nie z dzienniczkami. Jesteśmy Im naprawdę wdzięczni za poświęcenie i... cierpliwość, której naprawdę potrzebują - coś o tym wiemy:-) Podczas uroczystego apelu panowała wyjątkowa atmosfera - mnóstwo miłych słów, podziękowań, życzeń i wspaniałe występy uczniów.  Jak co roku była to też okazja do wręczenia przez panią Dyrektor nagród wyróżnionym nauczycielom i pracownikom.

dodano: 2018-09-26

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Szanowni Państwo,

z ogromną radością informujemy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił negatywną opinię Łódzkiego Kuratora Oświaty do decyzji Miasta Łodzi o przyznaniu naszej szkole budynku wygaszanego Gimnazjum przy ul. Nowogrodzkiej 6/14. Decyzja Miasta jest zatem prawomocna, batalia całej społeczności szkolnej - a w szczególności rodziców uczniów - uwieńczona sukcesem a marzenia wkraczają w strefę urzeczywistnienia. Uczniowie i nauczyciele z budynku "C" - już nie jesteście tylko gośćmi, jesteście u siebie!

Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM za wsparcie!

dodano: 2018-09-24

Zielona Szkoła, 24-25 września 2018

Grupa naszych uczniów z nauczycielami i opiekunami wyjechała na dwudniową, Zieloną Szkołę do Spały. Ze zdjęcia wynika, że słonko bardzo stara się umilić im wyjazd ale kurtki i czapki są jednak niezbędne... Życzymy udanego wyjazdu i gorącej atmosfery. Cóż... Żegnaj, Lato! Witaj, Jesieni!

dodano: 2018-09-24

Wyprawka szkolna 2018

Drodzy Państwo,

poniżej zamieszczamy dokumenty potrzebne do skorzystania z Wyprawki Szkolnej 2018 przez uczniów klas III zespołów edukacyjno - terapeutycznych. Osoby, które nie otrzymały wniosków lub mają problem z ich wypełnieniem zapraszamy do pedagoga szkolnego.