dodano: 2016-11-28

Dwa Świąteczne Dni

Z pamiętnika czwórkowiczów… 24, 25 października...

Święto Naszej Szkoły i Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu w naszej szkole były dwa świąteczne dni - dzień po dniu. I przekonaliśmy się o prawdziwości przysłów: Od przybytku głowa nie boli i Co dwa święta, to nie jedno:-)  W czwartek obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły a w piątek Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

Misie opanowały Czwórkę już w czwartek i były obecne na sali gimnastycznej podczas wyjątkowej uroczystości upamiętniającej powstanie naszej szkoły. A było to spotkanie inne niż zwykle. Nauczyciele zajęli miejsce na „scenie” tak, jakby mieli za chwilę przed nami wystąpić. Niebawem dowiedzieliśmy się dlaczego. Dwie czwórkowe reporterki przystąpiły do pracy i zaczęły zadawać nauczycielom pytania: czy lubią swoją pracę, jakie mają marzenia, hobby, czy lubią sport i czy chcieliby być jak książę lub księżniczka z bajki. Ale najtrudniejsze pytania miały dopiero nastąpić, ponieważ zadawaliśmy je sami. Bardzo byliśmy ciekawi, dlaczego mamy tyle pracy podczas lekcji i w domu a tak mało wolnego. Chcieliśmy zapytać też o wiele innych spraw ale... (nie wiedzieć czemu) pan Krzysztof przerwał konferencję...

Niedługo potem udaliśmy się do klas ale świętowanie na tym się nie zakończyło. Na przerwach wraz
z nauczycielami próbowaliśmy swoich sił w 
polskim tańcu narodowym. A czy Wy umiecie tańczyć poloneza?

 

Piątek w szkole był bardzo miluśny, pluszowy i słodki. Jakże miałoby być inaczej, skoro szkołą owładnęły Pluszowe Misie. Wydaje nam się nawet, że było ich więcej niż nas, uczniów. Nauczyciele też mieli swoje misie i wyglądali trochę dziecinnie. Tego wyjątkowego dnia staliśmy się jakby rówieśnikami:-)