dodano: 2016-10-14

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

Dzisiaj było święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a w szkole pachniało ciastem, cukierkami i kwiatami... Podczas uroczystej Akademii Pan Samuel przypomniał nam historię Komisji Edukacji Narodowej. A później nastąpiło coś, czego niektórzy z nas trochę się obawiali... Pasowanie na uczniów klas pierwszych! Nasi koledzy i koleżanki z klas pierwszych wysłuchali słów przysięgi i obiecali ich dopełnić. Ta część poszła jak z płatka. Jednak - sądząc po nietęgich minach -  chyba nie do końca wiedzieli do czego służy duże, niebieskie pióro, które trzyma w dłoni Pani Dyrektor. I gdyby nie zaufanie do Niej, pewnie pouciekaliby z sali tam, gdzie pieprz rośnie:-) Na szczęście okazało się, że pasowanie nie boli i nie ma się czego bać! Gratulujemy Wam!


Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszsystkim nauczycielom i pracownikom szkoły a niektórych wyróżniła nawet specjalną nagrodą. Były brawa i wzruszenia! 

Bardzo spodobało nam się to, co widzieliśmy później. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - świeżo upieczone pierwszaki - zaśpiewali "Jesienną cza-czę". I musimy powiedzieć, że są bardzo uzdolnieni muzycznie. Brawo! 

Tancerze z zespołu "Folk-Dance" jak zwykle zachwycili nas swoją sprawnością. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takie śliczne koleżanki i przystojnych kolegów:-) Ale przede wszystkim podziwiamy Waszą ciężką pracę podczas treningów. Po uroczystości rozeszliśmy się do swoich klas. Jednak składaliśmy życzenia nie tylko wychowawcom. Miłą atmosferę w szkole budują wszyscy nauczyciele i pracownicy. Za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni! I staraliśmy się to dzisiaj pokazać.