Drodzy Państwo!
Zapraszamy na nową stronę realizowanego przez szkołę projektu
www.zss4-rpo.pl

 

 

dodano: 2016-06-15

MAM DAR, MAM CZAR

Stowarzyszenie "Bliżej Siebie" oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Międzyszkolnego Przeglądu Talentów Uczniów Szkół Specjalnych „Mam Dar, Mam Czar”.

Sponsorami imprezy byli:

Bakoma Sp. z o.o.
P.G.K. Termy Uniejów Sp. z o.o.
Threei – Agencja Interaktywna
Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Łodzi
Kupiec Sp. z o.o.
Ameet Sp. z o.o.
Vermont Sp. z o.o.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku
F.K. „Pollena-Ewa” S.A.
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
TBM Sp. z o.o.
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Pan Tomasz Marciniak - Wyłączny Przedstawiciel Klopman International w Polsce

Dziękujemy również Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi oraz Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego za udostępnienie sali na przeprowadzenie imprezy i ciepłe przyjęcie.

 
Międzyszkolny Przegląd Talentów Uczniów Szkół Specjalnych "Mam Dar, Mam Czar"

W dniu 13 marca odbył się niezwykły konkurs, w kórym wzięły udział szkoły specjalne i ośrodki szkolno wychowawcze z całego województwa łódzkiego. Czterdziestu pięciu uczestników zaprezentowało swoje wyjątkowe talenty. Ogromna różnorodność występów i umiejetności uczestników zachwyciły widownię. Podziwialiśmy talenty taneczne, muzyczne (nie tylko śpiew, ale równiez grę na keyboardzie), recytatorskie, aktorskie, plastyczne, konstruowania budowli z patyków od lodów, mówienia wspak, podawania dni tygodnia wg daty a nawet talent pomagania, który przepięknie zilustrowało mini przedstawienie teatralne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wyjątkowe chwile, zabawę, wzruszenie i talenty, którymi się z nami podzielili! Wszystkie występy zostały docenione a uczestnicy i ich nauczyciele otrzymali nagrody, które ufundowali sponsorzy imprezy.dodano: 2016-06-15

ZIELONA SZKOŁA W BIESZCZADACH

Tam, gdzie wyją wilki i fruwają anioły.

W dniach 6 - 10 czerwca ukryliśmy się w Bieszczadach przed zgiełkiem szkoły i miasta. Było cudownie! Nad nami szumiały buki, kłaniały się nad Soliną i w czasie wędrówki na Połoninę Wetlińską. Zwiedziliśmy klasztor Nazaretek, gdzie był internowany prymas Stanisław Wyszyński, ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, gdzie podziwialiśmy widoki z 22-metrowej wieży widokowej. Szaleliśmy na dyskotekach i przy ognisku Poznawaliśmy historię regionu z opowieści przewodników i zwiedzajac w Sanoku skansen oraz miasteczko galicyjskie. Zachwycił nas rejs po Solinie a szaleństwa na quadach i zajecia z survivalu pozostaną w naszej pamięci. Oglądając miniatury najwspanialszych i najbardziej znanych budowli czuliśmy sie obywatelami świata. Czas przeleciał jak jeden moment a my chcieliśmy krzyczeć - chwilo, trwaj!

P.S. Pozdrawiamy pana Marka z pensjonatu "Pod Kominkiem" w Komańczy i dziękujemy panu Jarosławowi za super - wycieczki:)
dodano: 2016-06-14

Wyrożnienie dla pani dyrektor Marii Pielas

Miło nam poinformować, że pani dyrektor Maria Pielas otrzymała tytuł „KREATOR KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH” w kategorii indywidualnej. Nagroda została przyznana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie gratulujemy.

 

dodano: 2016-06-13

Warsztaty pszczelarskie

13 czerwca kolejna grupa uczniów wzięła udział w warsztatach pszczelarskich w Lipce. Wiedzieliśmy już z opowieści kolegów, że czeka nas mnóstwo atrakcji i spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem - panem Dariuszem Serafińskim. Ubrani w specjalne stroje ochronne mogliśmy z bliska przyjrzeć się rodzinie pszczół i samej królowej. Bardzo smakował nam miód, który zrobiły dla nas pszczółki.  Bawiliśmy się też przy ognisku i jedliśmy pyszne kiełbaski. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał słoiczek z miodem, mniam :)

dodano: 2016-06-12

XXIX Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP

Od 2 do 5 czerwca, w Stemplewie, odbył się XXIX Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP. Nie mogło tam zabraknąć KARAMBY. Zamieszkaliśmy pod namiotami. Przez te prawie 4 dni mieliśmy okazję sprawdzić się w technikach harcerskich, terenoznawstwie, kwaterce i zdobnictwie obozowym. Marsz drużyn na plac apelowy, rozkaz komendanta zlotu, meldunki drużyn, hymn harcerski, flaga na maszt to stałe elementy apelu inauguracyjnego w czwartkowe popołudnie. Ognisko, strażnicy ognia, gawęda, warty, służba zlotowa, prezentacja dorobku drużyn. Wśród atrakcji cieszących się dużym zainteresowaniem były przejażdżki na motocyklach z MOTO -TUR w Turku. Odbył się również widowiskowy pokaz łucznictwa i artyleryjski w wykonaniu bractwa św. Jerzego. Harcerze uczestniczyli też w sobotniej polowej mszy świętej. Do tańca zagrał DJ , który swoimi przebojami zachęcał nas do dalszej zabawy. Wszyscy doskonale bawili się w rytmie disco. W programie imprezy znalazł się również wieczorny pokaz sztucznych ogni. Był czas na odpoczynek, rozmowy i śpiew. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy,  z niecierpliwościa czekamy już na XXX zlot.
dodano: 2016-06-10

MAM DAR, MAM CZAR

W poniedziałek, 13 czerwca, w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii przy ulicy Narutowicza 122 odbędzie się Międzyszkolny Przegląd Talentów Uczniów Szkół Specjalnych "Mam Dar, Mam Czar".

W czasie imprezy dzieci i młodzież ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa łódzkiego, zaprezentują swoje wyjątkowe talenty i umiejętności.

Startujemy o godzinie 10:00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

dodano: 2016-06-08

ZIELONA SZKOŁA

POZDROWIENIA Z PRZEPIĘKNYCH BIESZCZAD
Szczegóły pobytu na zielonej szkole po powrocie!

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku.

dodano: 2016-06-08

Wycieczka do ogrodu przy Pałacu Herbsta

W ogrodzie przy Pałacu Herbsta było niezwykle pięknie. Dziewczynki z zespołu rewalidacyjno - wychowawczego poczuły się przez chwilę jak prawdziwe księżniczki. Podziwiały azalie, róże parkowe i peonie oraz przeróżne rośliny, które ozdabiają ogród.

dodano: 2016-06-04

Rajd Mikrus

Zobaczcie i zazdroście! To kolejny udany rajd Wszędołazów. Piękna trasa, wspaniałe widoki, świetna pogoda, super towarzystwo i rewelacyjne humory!dodano: 2016-06-02

Dzień Dziecka

Dziś uczestniczyliśmy na Zdrowiu w zorganizowanej przez Caritas zabawie z okazji Dnia Dziecka.  Na scenie muszli koncertowej zaprezentowaliśmy naszą piosenkę "Bądźmy razem". Świetnie się bawiliśmy biorąc udział w wielu konkursach, zawodach sprawnościowych i dyskotece "pod chmurką". Dziękujemy za wspaniałą zabawę, upominki i słodkości.