Drodzy Państwo!
Zapraszamy na nową stronę realizowanego przez szkołę projektu
www.zss4-rpo.pl

 

 

dodano: 2016-09-24

Zapraszamy na Konferencję


Szanowni Państwo,
 

nauczyciele, pedagodzy, specjaliści przedszkoli, 
szkół ogólnodostępnych oraz szkół z klasami integracyjnymi. 

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna  Doradztwa Zawodowego i dla Dzieci z Wadami Rozwojowymi w Łodzi,  Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi  oraz „Navicula” Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi


serdecznie zapraszają  na dwudniową
 Konferencję 

„DZIECKO Z ZESPOŁEM ASPERGERA I AUTYZMEM – PRAKTYCZNE ASPEKTY DIAGNOZY,
TERAPII, EDUKACJI”


która odbędzie się  6 i 7 października 2016 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104 w godz. 9.30 – 15.00
Dlaczego temat Konferencji jest tak ważny i powinien Państwa zainteresować?

Każdy z nas może spotkać na swojej zawodowej drodze dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca z nim stanowi prawdziwe wyzwanie!

Głównym celem konferencji jest poszerzanie wiedzy, doskonalenie kompetencji i potencjału merytorycznego nauczycieli, pedagogów i specjalistów w obszarze pracy z uczniami z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera) i ich rodzicami.

Konferencja jest zorganizowana przez trzy łódzkie instytucje zajmujące się problematyką całościowych zaburzeń rozwojowych. Problem autyzmu zostanie przedstawiony wieloaspektowo - od strony teoretycznej i praktycznej - przez specjalistów pracujących na co dzień z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczestnicząc w wykładach i warsztatach, dowiecie się Państwo na czym polega specyfika zaburzeń z perspektywy diagnosty, jakie strategie zastosować, żeby stworzyć dziecku najkorzystniejsze warunki rozwoju, jak radzić sobie z ich trudnymi zachowaniami. Treścią proponowanych zajęć warsztatowych będą także różnorodne metody i techniki terapeutyczne.

Chcemy Państwu przekazać również informacje o programie działań wolontariackich  na rzecz dzieci z ASD. Ważnym punktem programu będzie funkcjonowanie rodziny z dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo w programie konferencji na stronie http://www.doradztwo-lodz.pl/

dodano: 2016-09-01

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

                      

Dziś przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny. I choć trochę nam przykro żegnać się z wakacjami, bardzo się cieszymy, że możemy spotkać się z koleżankami, kolegami oraz ulubionymi Nauczycielami:-) Ogromnie się za sobą stęskniliśmy. I było to zauważalne. Rzucaliśmy się sobie w objęcia i z trudem zachowywaliśmy spokój podczas uroczystości. Naszą uwagę przykuły jednak informacje dotyczące wydarzeń historycznych związanych z datą 1 września. Pan Samuel przypomniał nam o tym, że 77 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. Zrobiło nam się smutno. 

Uroczystość odbyła się na naszym szkolnym boisku. Dzień był wyjątkowo piękny. Boisko pomieściło wszystkich.
I małych i niemałych, tych najmłodszych oraz tych nienajmłodszych. A jest nas z roku na rok coraz więcej. Są też nowi nauczyciele, nowi pracownicy szkoły. Pani Dyrektor przedstawiła i przywitała każdego z osobna. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów i samych miłych chwil spędzonych w "Czwórce". Jesteśmy przekonani, że tak będzie. Czwórkowicze! Rozpoczynamy przygodę pod hasłem "Rok Szkolny 2016/2017"! 

dodano: 2016-08-26

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców
na
uroczyste przywitanie nowego Roku Szkolnego

w dniu 1 września, w czwartek, o godzinie 900

 

Msza Święta rozpoczynająca katechetyczny rok szkolny odbędzie się 1 września o godzinie 8.00 w Parafii Świętego Kazimierza.

8 września o godzinie 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej odprawianej dla uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

dodano: 2016-06-24

ŻYCZYMY

SŁONECZNYCH WAKACJI, UDANEGO, BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU, WIELU WRAŻEŃ I CIEKAWYCH PRZYGÓD!

dodano: 2016-06-24

PLAC ZABAW

INFORMUJEMY, ŻE W OKRESIE LETNIM, W LIPCU I SIERPNIU,
W GODZINACH 800 - 2000

CZYNNY BĘDZIE PLAC ZABAW ZNAJDUJĄCY SIĘ PRZY NASZEJ SZKOLE.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY, KORZYSTANIA Z SIŁOWNI NA POWIETRZU,
HUŚTAWEK, DRABINEK I TYROLKI.

CHĘĆ PRZEBYWANIA NA PLACU ZABAW NALEŻY ZGŁOSIĆ W SZKOLE (DO GODZINY 1600)
LUB OPIEKUNOWI PLACU (PO GODZINIE 1600). Zapraszamy!

dodano: 2016-06-23

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W naszej szkole zawsze jest miło, ale dzisiaj było wyjątkowo! Nagrody! Dyplomy! Pochwały! Z dumą odbieraliśmy swoje wyróżnienia. Po całym roku pracy dziś był czas na świętowanie. Jutro spotkamy się po raz ostatni w tym roku szkolnym i choć uwielbiamy wakacje trochę będziemy tęsknić za szkołą.dodano: 2016-06-21

INFORMACJA O ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca godzina 1200 - uroczyste wręczenie uczniom nagród i wyróżnień za całoroczną pracę.
24 czerwca godzina 1000 - ślubowanie i przekazanie sztandaru, wręczenie świadectw uczniom klas trzecich, część artystyczna, spotkania w klasach, rozdanie świadectw.
O godzinie 800 odędzie się Msza Św. w Parafii Św. Kazimierza, wyjście ze szkoły o 745 Zapraszamy do uczestnictwa.

dodano: 2016-06-20

Z pamiętnika harcerzy...

17 czerwca odbyła się ostatnia zbiórka harcerska naszej drużyny (ale nie była to taka zwyczajna zbiórka).  Podczas majsterki nasze druhenki i druhowie przygotowali pamiątkę Przyrzeczenia Harcerskiego dh. Małgosi. Samo Przyrzeczenie miało miejsce po południu w harcówce zaprzyjaźnionej drużyny z SOSW nr 3. Był nastrojowy kominek, przy którym  przypomnieliśmy sobie Prawo Harcerskie a śpiewom przy dźwiękach gitary nie było końca!  Bardzo dziękujemy druhnom: Ani, Ewie, Gosi i Kasi oraz druhowi Dominikowi za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Było naprawdę pięknie :) Oficjalnie witamy druhnę Małgosię na pokładzie Karamby :) i bardzo się cieszymy, że jest z nami!
dodano: 2016-06-17

dodano: 2016-06-17

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Dziś nasze klasy tęskniły za uczniami a my nie wystraszyliśmy się deszczu i wzięliśmy udział w super zabawie - POSŁUCHAJ, POWĄCHAJ I DOTKNIJ ZIEMI. Podczas biegu terenowego szukaliśmy ukrytych kopert z zadaniami i świetnie się bawiliśmy.