Szanowni Państwo,
od stycznia 2019 roku
na budynku C naszej szkoły
przy ul. Nowogrodzkiej 6/14 odbywa się terapia Metodą Tomatisa.
Terapia prowadzona jest
pod kierunkiem specjalisty przeszkolonego przez
TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. na pakiecie TALKSUP®

 

 

dodano: 2018-01-20

VI Szkolny Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej

                                                                                                                                                            

Kolejny Przegląd jest już za nami. W tym roku statystyki wygladały naprawdę imponująco: 27 szopek i plakatów o tematyce Bożego Narodzenia, wykonanych pod bacznym okiem wychowawców oraz nauczycieli plastyki i techniki. Jedna praca wykonana samodzielnie w domu. Występy muzyczne - zarówno solowe jak i klasowe, z przepięknymi strojami i bogatym wsparciem instrumentów, zaangażowaniem muzyków i wychowawców. Ostatni występ gimnazjalistów zjednoczył calą widownię w tańcu i śpiewie. Jurorom zabrakło serduszek, by wyrazić swoją aprobatę. Każdy występ oceniono najwyższą, "trójserduszkową" notą. Dlatego wszyscy zdobyli PIERWSZE MIEJSCA. Dyplomy i nagrody (ufundowane przez Szkolne Kolo Caritas) jeszcze długo będę przypominać o udziale we wspólnej zabawie. Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

 

dodano: 2017-12-23

Świąteczny czas w naszej szkole

Szkolne Jasełka i klasowe Wigilie

Ten dzień  był wyjątkowy. Większość z nas była ubrana odświętnie, ale byli i tacy, którzy przywdziali zgoła inne stroje. Były maluchy ze skrzydełkami, Pastuszkowie oraz Pastuszki, byli Królowie, czarne charaktery, aktorzy wcielający się w role zwyczajnych ludzi i jedna Nadzwyczajna Rodzina. Zapowiadały się wyjątkowe Jasełka i... takie też były. Było na poważnie i z humorem. Tekst mówiony i śpiewany. Na naszej szkolnej „scenie” naprawdę dużo się działo! Bardzo podobały nam się wszystkie występy. Ale przede wszystkim zmusiły nas do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. 
Nie mogliśmy zamknąć ust ze zdziwienia, gdy po powrocie do klas zobaczyliśmy tam Mikołaja. Już na nas czekał. Jak On to zrobił?  

             

Dziś szkolne zajęcia były wyjątkowo miłe i pouczające. I aż trudno uwierzyć, że czas mija tak szybko, bo pamiętamy zeszłoroczne święta, jakby to było wczoraj. Tymczasem życzymy Wszystkim...

             

dodano: 2017-11-10

X Przegląd piosenki patriotycznej "Patriotyzm noszę w sercu"

Tak, to już X spotkanie z piosenką patriotyczną w naszej szkole. Jak co roku, z okazji Święta Niepodległości, do naszej szkoły zawitali uczniowie zaprzyjaźnionych szkół podstawowych i zawodowych. Mogliśmy wysłuchać nie tylko tradycyjnych piosenek żołnierskich ale też takich, które do dziś były nam nieznane. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentów naszych kolegów i koleżanek. Jesteśmy też dumni z siebie - udało nam się rozwiązać zagadki przygotowane przez szkolny samorząd. Dzisiejsza uroczystość dostarczyła nam miłych wrażeń. Było sporo uśmiechów, radosnych oklasków ale wielu z nas miało też chwilę zadumy nad tym, jak dobrze jest być wolnym i żyć
w wolnym kraju.

dodano: 2017-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj jest święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wczoraj wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a do nauczycieli podchodziliśmy z kwiatkami a nie z dzienniczkami. Jesteśmy Im naprawdę wdzięczni za poświęcenie i... cierpliwość, której naprawdę potrzebują - coś o tym wiemy:-)

O godzinie 10.00 spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Było rzeczywiście uroczyście ale przede wszystkim bardzo wesoło. Nauczyciele udowodnili nam po raz kolejny, że mają poczucie humoru. Na przykład panie od matematyki potrafią zademonstrować wynik dodawania bez słów - całym swoim ciałem:-) A pan od w-f podnosi ogromne ciężary jedną ręką. Natomiast nauczyciele muzyki... potafią śpiewać, ale to przecież nikogo nie dziwi:-) 

Kochani nauczyciele i WSZYSCY pracownicy szkoły,

Bardzo WAM dziękujemy za każdy dzień bycia razem!

 

dodano: 2017-10-06

dodano: 2017-09-15

Piosenka "budżetowa" :-)

Drodzy Państwo, zachęcamy do posłuchania piosenki "Szkoła pod chmurami" i obejrzenia teledysku zachęcającego do głosowania na nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017/ 2018 o numerze L0170.

Klikając na ulotkę naszego projektu, poznają Państwo jego szczegóły.

                                          

Klikając na poniższy obrazek obejrzą Państwo teledysk do piosenki "Szkoła pod chmurami" na kanale YouTube.

                                                        

Już jutro rozpoczyna się głosowanie, które w formie papierowej trwa do 1 października, a przez aplikację internetową do 8 października. Bardzo potrzebujemy Państwa pomocy, inaczej nasza wizja funkcjonalnego
i przyjaznego uczniom poddasza pozostanie tylko w sferze marzeń. 

Zasady głosowania znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

Głosowanie na projekty do BO 2017/2018

Zapraszamy również na spotkanie z nami. W pierwszym dniu głosowania, w sobotę 16 września odbędzie się Mega Piknik Budżetu Obywatelskiego. Będziemy tam i chętnie przedstawimy szczegóły naszego projektu.

dodano: 2017-09-15

Budżet Obywatelski 2017/ 2018

To niełatwe jest zadanie
Szkoły rozbudowywanie

Głosuj zatem razem z nami
Na Szkołę Pod Chmurami

L0170 to jest nasz znak
Obywatelu powiedz TAK!

 

dodano: 2017-09-14

Nowa nazwa, nowe logo

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się zaledwie tydzień temu a my mamy wrażenie, że wakacji wcale nie było. Tyle się dzieje! Nowe sale, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. A to nie koniec zmian. Musimy przyzwyczaić się do tego, co niesie reforma szkolnictwa. Nie ma już klasy I gimnazjum, tylko klasa VII. To dla większości z nas zupełna nowość. Nasza szkoła to już nie "Czwórka", tylko "Sto Dwudziestka Ósemka". Nie Zespół Szkół, tylko Szkoła Podstawowa... Aż może rozboleć głowa... od tych zmian:-) Spójrzcie na nowe logo szkoły. Kolory się nie zmieniły, ale numer Zespołu Szkół zastąpił numer Szkoły Podstawowej. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią zmian i tęsknią za "Czwórką" pragniemy przypomnieć, że... I gdy dołek i gdy górka... Naszym znakiem, zawsze Czwórka!