Drodzy Państwo!
Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły. Tam znajdują się pełne fotorelacje z wydarzeń
i ciekawostki z codziennego życia szkoły.

 

 

dodano: 2016-11-28

Dwa Świąteczne Dni

Z pamiętnika czwórkowiczów… 24, 25 października...

Święto Naszej Szkoły i Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu w naszej szkole były dwa świąteczne dni - dzień po dniu. I przekonaliśmy się o prawdziwości przysłów: Od przybytku głowa nie boli i Co dwa święta, to nie jedno:-)  W czwartek obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły a w piątek Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

Misie opanowały Czwórkę już w czwartek i były obecne na sali gimnastycznej podczas wyjątkowej uroczystości upamiętniającej powstanie naszej szkoły. A było to spotkanie inne niż zwykle. Nauczyciele zajęli miejsce na „scenie” tak, jakby mieli za chwilę przed nami wystąpić. Niebawem dowiedzieliśmy się dlaczego. Dwie czwórkowe reporterki przystąpiły do pracy i zaczęły zadawać nauczycielom pytania: czy lubią swoją pracę, jakie mają marzenia, hobby, czy lubią sport i czy chcieliby być jak książę lub księżniczka z bajki. Ale najtrudniejsze pytania miały dopiero nastąpić, ponieważ zadawaliśmy je sami. Bardzo byliśmy ciekawi, dlaczego mamy tyle pracy podczas lekcji i w domu a tak mało wolnego. Chcieliśmy zapytać też o wiele innych spraw ale... (nie wiedzieć czemu) pan Krzysztof przerwał konferencję...

Niedługo potem udaliśmy się do klas ale świętowanie na tym się nie zakończyło. Na przerwach wraz
z nauczycielami próbowaliśmy swoich sił w 
polskim tańcu narodowym. A czy Wy umiecie tańczyć poloneza?

 

Piątek w szkole był bardzo miluśny, pluszowy i słodki. Jakże miałoby być inaczej, skoro szkołą owładnęły Pluszowe Misie. Wydaje nam się nawet, że było ich więcej niż nas, uczniów. Nauczyciele też mieli swoje misie i wyglądali trochę dziecinnie. Tego wyjątkowego dnia staliśmy się jakby rówieśnikami:-) 

dodano: 2016-11-28

XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku "DBAMY O ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ"

Kartka z pamiętnika czwórkowiczów... 28 października 2016 r.

Dziś w naszej szkole odbył się XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku DBAMY o ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ dla uczniów  klas edukacyjno-terapeutycznych w ramach realizowanego w szkole projektu „Świat dookoła nas” - program edukacji ekologicznej.

                                

Zostaliśmy podzieleni na zespoły 3-osobowe i mieliśmy do wykonania naprawdę trudne zadania. Na szczęście wcześniej przygotowywaliśmy się do nich na lekcjach. Dlatego dobrze wiedzieliśmy, które zwierzęta, ptaki i kwiaty są w Polsce objęte ochroną. Poznaliśmy też mieszkańców lasu i wiemy, jak przygotowują się do zimy. Potrafimy wymienić dary jesieni i wyjaśnić zasady zdrowego odżywiania. Ale przede wszystkim zrozumieliśmy, że nawet będąc dziećmi mamy wpływ na przyrodę i możemy ją chronić oraz pomagać jej wrócić do zdrowia. To bardzo ważne. Przecież od stanu przyrody zależy nasz dobro. Jeśli natura będzie chorować, my też będziemy czuć się źle. Pamiętajcie o tym!


Dzięki dobremu przygotowaniu i dużej wiedzy, poradziliśmy sobie z zadaniami bezbłędnie. Zobaczcie jacy jesteśmy dumni odbierając dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. A nagrody były bardzo praktyczne – ekologiczne torby na zakupy, których można  używać przez lata i ograniczyć bezmyślne gromadzenie foliowych jednorazówek.

Nagrody zostały zakupione w ramach otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
  

dodano: 2016-11-25

dodano: 2016-11-23

Czwóreczkowe warsztaty kulinarne

Z pamiętnika Czwórkowiczowych kucharzy...

We wrześniu rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów kulinarnych i za nami już trzy spotkania. W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach tak, aby każdy uczestnik miał więcej miejsca i swobody podczas prac kulinarnych.

W pierwszym spotkaniu aż szesnaścioro Czwórkowiczów próbowało swoich sił w kuchni.  Przygotowaliśmy prostą trzyskładnikową sałatkę z fasolki szparagowej, pomidorów i jajek. I ( choć większość z nas woli słodkie dania) musimy przyznać, że nasze kulinarne dzieło było całkiem smaczne:-). Chętnych na dokładkę jak zwykle nie zabrakło.

Podczas kolejnych warsztatów usmażyliśmy placuszki z jabłkami. I było nam strasznie przykro, że racuchy znikały z półmiska w mgnieniu oka i nie mogliśmy nacieszyć się nimi dowoli…

Całkiem niedawno natomiast piekliśmy tosty. Przygotowań było co niemiara. I każdy bardzo się starał, tym bardziej, że jadł to, co sam przygotował:-) 

Oprócz sztuki kulinarnej, na każdych warsztatach ćwiczymy umiejętności nakrywania do stołu, zmywania naczyń i sprzątania po pracy. Większość z nas brała udział w warsztatach w zeszłym roku, więc praca nie jest dla nas wyzwaniem. Ale w tym roku razem z nami gotują nasi najmłodsi koledzy i koleżanki. I musimy powiedzieć, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich samodzielności, zaangażowania i ogromnych umiejętności kulinarnych. Brawo pierwszoklasiści! Na następne warsztaty zapraszamy  w grudniu – będziemy piec i ozdabiać świąteczne pierniki. Do zobaczenia i… wszystkiego najsmaczniejszego!

dodano: 2016-11-09

Nowy Przyjaciel Szkoły

Miło nam poinformować, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. Dołączył do niego Pan Piotr Kunicki, właściciel firmy Tuning4Web. 

Pan Piotr tworzy szybkie, niepowtarzalne oraz bezpieczne strony internetowe i zgodził się pomóc naszemu Stowarzyszeniu "Bliżej Siebie". Dzięki Jego doświadczeniu i umiejętnościom powstanie nowa strona WWW Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy Panu za pomoc!dodano: 2016-10-14

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

Dzisiaj było święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a w szkole pachniało ciastem, cukierkami i kwiatami... Podczas uroczystej Akademii Pan Samuel przypomniał nam historię Komisji Edukacji Narodowej. A później nastąpiło coś, czego niektórzy z nas trochę się obawiali... Pasowanie na uczniów klas pierwszych! Nasi koledzy i koleżanki z klas pierwszych wysłuchali słów przysięgi i obiecali ich dopełnić. Ta część poszła jak z płatka. Jednak - sądząc po nietęgich minach -  chyba nie do końca wiedzieli do czego służy duże, niebieskie pióro, które trzyma w dłoni Pani Dyrektor. I gdyby nie zaufanie do Niej, pewnie pouciekaliby z sali tam, gdzie pieprz rośnie:-) Na szczęście okazało się, że pasowanie nie boli i nie ma się czego bać! Gratulujemy Wam!


Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszsystkim nauczycielom i pracownikom szkoły a niektórych wyróżniła nawet specjalną nagrodą. Były brawa i wzruszenia! 

Bardzo spodobało nam się to, co widzieliśmy później. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - świeżo upieczone pierwszaki - zaśpiewali "Jesienną cza-czę". I musimy powiedzieć, że są bardzo uzdolnieni muzycznie. Brawo! 

Tancerze z zespołu "Folk-Dance" jak zwykle zachwycili nas swoją sprawnością. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takie śliczne koleżanki i przystojnych kolegów:-) Ale przede wszystkim podziwiamy Waszą ciężką pracę podczas treningów. Po uroczystości rozeszliśmy się do swoich klas. Jednak składaliśmy życzenia nie tylko wychowawcom. Miłą atmosferę w szkole budują wszyscy nauczyciele i pracownicy. Za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni! I staraliśmy się to dzisiaj pokazać.

dodano: 2016-10-13

dodano: 2016-10-11

dodano: 2016-10-08

XVI Przełajowe Biegi Sztafetowe

Sportowi SUPERBOHATEROWIE Czwórki!

Dobrze się przyjrzyjcie osobom na tym zjęciu. To nie są po prostu bohaterowie zdjęcia, ale prawdziwi bohaterowie Czwórki!

Nasi koledzy i koleżanki zdobyli na zawodach 4 medale - trzy brązowe i jeden ZŁOTY! Z opowiadań wiemy, że wcale nie było łatwo. Wyniki świadczą więc o tym, że są naprawdę zdolni. Szczególne gratulacje składamy Bartkowi i Kubie, którzy są naszymi etatowymi biegaczami i wybiegali dla Czwórki II i IV miejsce w Wojewòdzkich Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 września a dzisiaj - tak, tak... dzisiaj - startowali w Finale Ogólnopolskich Biegów Przełajowych, zajmując 12 i 20 miejsce.

Jesteśmy z Was niezwykle dumni. W poniedziałek niejeden Czwórkowicz będzie chciał Wasz autograf:-) Gratulujemy też naszym SUPER TRENEROM:-) To dzięki Wam lubimy sport i jesteśmy w nim dobrzy! Raz jeszcze, dla wszystkich bohaterów sportowych wydarzeń... Hip, hip, hurrrra! 

dodano: 2016-10-06

DARY JESIENI, czyli... Co nam jesień w koszu niesie?

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 29 wrześniaDziś w naszym małym budynku świętowaliśmy nadejście Jesieni. Wielu ta pora roku kojarzy się z odejściem ciepłego lata, krótszymi dniami, chłodem i opadami deszczu..., ale nie nam. My bardzo lubimy Jesień. Jest taka kolorowa, sami zobaczcie. Poza tym przynosi nam wiele darów. Czy wiecie jakich?  Niektóre z nich mogliśmy dziś zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować własnymi dziubkami i powąchać własnymi noskami. Poznajcie bohaterów dnia: wielkie dynie, kapusta, marchew, winogrona, jabłka, wiśnie i wiele innych piękności i pyszności. Skorzystaliśmy z ich obecności i z niektórych wycisnęliśmy ostatnie soki:-) Ten z marchwi był wyjatkowo pyszny! 

My, Czwórkowicze, bardzo lubimy zdrowo się odżywiać! Lubimy też dobrą zabawę, dlatego spodobały się nam warzywne konkurencje. Wspólnie zbieraliśmy ziemniaki, układaliśmy jesienne układanki oraz malowaliśmy jeże. Teraz każdy z nas bez problemu wymieni „Dary jesieni” i z pewnością będzie je cenił.