Drodzy Państwo!
Zapraszamy na nową stronę realizowanego przez szkołę projektu
www.zss4-rpo.pl

 

 

dodano: 2016-11-25

dodano: 2016-11-23

Czwóreczkowe warsztaty kulinarne

Z pamiętnika Czwórkowiczowych kucharzy...

We wrześniu rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów kulinarnych i za nami już trzy spotkania. W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach tak, aby każdy uczestnik miał więcej miejsca i swobody podczas prac kulinarnych.

W pierwszym spotkaniu aż szesnaścioro Czwórkowiczów próbowało swoich sił w kuchni.  Przygotowaliśmy prostą trzyskładnikową sałatkę z fasolki szparagowej, pomidorów i jajek. I ( choć większość z nas woli słodkie dania) musimy przyznać, że nasze kulinarne dzieło było całkiem smaczne:-). Chętnych na dokładkę jak zwykle nie zabrakło.

Podczas kolejnych warsztatów usmażyliśmy placuszki z jabłkami. I było nam strasznie przykro, że racuchy znikały z półmiska w mgnieniu oka i nie mogliśmy nacieszyć się nimi dowoli…

Całkiem niedawno natomiast piekliśmy tosty. Przygotowań było co niemiara. I każdy bardzo się starał, tym bardziej, że jadł to, co sam przygotował:-) 

Oprócz sztuki kulinarnej, na każdych warsztatach ćwiczymy umiejętności nakrywania do stołu, zmywania naczyń i sprzątania po pracy. Większość z nas brała udział w warsztatach w zeszłym roku, więc praca nie jest dla nas wyzwaniem. Ale w tym roku razem z nami gotują nasi najmłodsi koledzy i koleżanki. I musimy powiedzieć, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich samodzielności, zaangażowania i ogromnych umiejętności kulinarnych. Brawo pierwszoklasiści! Na następne warsztaty zapraszamy  w grudniu – będziemy piec i ozdabiać świąteczne pierniki. Do zobaczenia i… wszystkiego najsmaczniejszego!

dodano: 2016-11-09

Nowy Przyjaciel Szkoły

Miło nam poinformować, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. Dołączył do niego Pan Piotr Kunicki, właściciel firmy Tuning4Web. 

Pan Piotr tworzy szybkie, niepowtarzalne oraz bezpieczne strony internetowe i zgodził się pomóc naszemu Stowarzyszeniu "Bliżej Siebie". Dzięki Jego doświadczeniu i umiejętnościom powstanie nowa strona WWW Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy Panu za pomoc!dodano: 2016-10-14

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

Dzisiaj było święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a w szkole pachniało ciastem, cukierkami i kwiatami... Podczas uroczystej Akademii Pan Samuel przypomniał nam historię Komisji Edukacji Narodowej. A później nastąpiło coś, czego niektórzy z nas trochę się obawiali... Pasowanie na uczniów klas pierwszych! Nasi koledzy i koleżanki z klas pierwszych wysłuchali słów przysięgi i obiecali ich dopełnić. Ta część poszła jak z płatka. Jednak - sądząc po nietęgich minach -  chyba nie do końca wiedzieli do czego służy duże, niebieskie pióro, które trzyma w dłoni Pani Dyrektor. I gdyby nie zaufanie do Niej, pewnie pouciekaliby z sali tam, gdzie pieprz rośnie:-) Na szczęście okazało się, że pasowanie nie boli i nie ma się czego bać! Gratulujemy Wam!


Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszsystkim nauczycielom i pracownikom szkoły a niektórych wyróżniła nawet specjalną nagrodą. Były brawa i wzruszenia! 

Bardzo spodobało nam się to, co widzieliśmy później. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - świeżo upieczone pierwszaki - zaśpiewali "Jesienną cza-czę". I musimy powiedzieć, że są bardzo uzdolnieni muzycznie. Brawo! 

Tancerze z zespołu "Folk-Dance" jak zwykle zachwycili nas swoją sprawnością. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takie śliczne koleżanki i przystojnych kolegów:-) Ale przede wszystkim podziwiamy Waszą ciężką pracę podczas treningów. Po uroczystości rozeszliśmy się do swoich klas. Jednak składaliśmy życzenia nie tylko wychowawcom. Miłą atmosferę w szkole budują wszyscy nauczyciele i pracownicy. Za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni! I staraliśmy się to dzisiaj pokazać.

dodano: 2016-10-13

dodano: 2016-10-11

dodano: 2016-10-08

XVI Przełajowe Biegi Sztafetowe

Sportowi SUPERBOHATEROWIE Czwórki!

Dobrze się przyjrzyjcie osobom na tym zjęciu. To nie są po prostu bohaterowie zdjęcia, ale prawdziwi bohaterowie Czwórki!

Nasi koledzy i koleżanki zdobyli na zawodach 4 medale - trzy brązowe i jeden ZŁOTY! Z opowiadań wiemy, że wcale nie było łatwo. Wyniki świadczą więc o tym, że są naprawdę zdolni. Szczególne gratulacje składamy Bartkowi i Kubie, którzy są naszymi etatowymi biegaczami i wybiegali dla Czwórki II i IV miejsce w Wojewòdzkich Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 września a dzisiaj - tak, tak... dzisiaj - startowali w Finale Ogólnopolskich Biegów Przełajowych, zajmując 12 i 20 miejsce.

Jesteśmy z Was niezwykle dumni. W poniedziałek niejeden Czwórkowicz będzie chciał Wasz autograf:-) Gratulujemy też naszym SUPER TRENEROM:-) To dzięki Wam lubimy sport i jesteśmy w nim dobrzy! Raz jeszcze, dla wszystkich bohaterów sportowych wydarzeń... Hip, hip, hurrrra! 

dodano: 2016-10-06

DARY JESIENI, czyli... Co nam jesień w koszu niesie?

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 29 wrześniaDziś w naszym małym budynku świętowaliśmy nadejście Jesieni. Wielu ta pora roku kojarzy się z odejściem ciepłego lata, krótszymi dniami, chłodem i opadami deszczu..., ale nie nam. My bardzo lubimy Jesień. Jest taka kolorowa, sami zobaczcie. Poza tym przynosi nam wiele darów. Czy wiecie jakich?  Niektóre z nich mogliśmy dziś zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować własnymi dziubkami i powąchać własnymi noskami. Poznajcie bohaterów dnia: wielkie dynie, kapusta, marchew, winogrona, jabłka, wiśnie i wiele innych piękności i pyszności. Skorzystaliśmy z ich obecności i z niektórych wycisnęliśmy ostatnie soki:-) Ten z marchwi był wyjatkowo pyszny! 

My, Czwórkowicze, bardzo lubimy zdrowo się odżywiać! Lubimy też dobrą zabawę, dlatego spodobały się nam warzywne konkurencje. Wspólnie zbieraliśmy ziemniaki, układaliśmy jesienne układanki oraz malowaliśmy jeże. Teraz każdy z nas bez problemu wymieni „Dary jesieni” i z pewnością będzie je cenił.

 

dodano: 2016-10-02

IV PIKNIK RYCERSKI

Z pamiętnika Czwórkowiczów...
 


Dziś w Czwórce odbył się IV PIKNIK RYCERSKI. My, Czwórkowicze, naprawdę lubimy rycerzy i wszystko, co rycerskie. Już nieraz po korytarzach czwórki przechadzali się mężowie w rycerskich zbrojach i niewiasty w dawnych strojach. Nasz Pan od historii też lubi rycerski stan, lubi też nas, dlatego po raz kolejny zaprosił do nas rycerzy:-)  A było Ich sześciu:-) i jedna białogłowa. Co wcale nie oznacza, że przyjechali z kobietą pokrytą siwizną. "Białogłowa" to staropolskie określenie kobiety zamężnej, która nosiła białe nakrycie głowy. Wróćmy jednak do spotkania z rycerzami. Przyjechali do nas z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego i przedstawili żywą lekcję historii. Na czas Pikniku mogliśmy przenieść się do XVII-wiecznej Polski. I to co widzieliśmy, jak zwykle bardzo nam się podobało. 
 
Nasi rycerze ubrani byli w zbroje - jak na rycerzy przystało. Podziwialiśmy Ich za wytrwałość i siłę. Rycerz Jędrzej opowiedział nam o rycerskiej zbroi -  czy przypominacie sobie, ile może ważyć? Tak, nawet 20 kilogramów. Czy wyobrażacie sobie poruszać się w niej swobodnie? I w takich właśnie zbrojach, z takimi właśnie mieczami nasi rycerze stanęli do pojedynku.  Huk mieczy uderzających o siebie i zbroję roznosił się po okolicy. Ta walka wyglądała całkiem poważnie. Na szczęcie była "na niby". Nikomu nic się nie stało, chociaż Rycerz Adrian i Rycerz Kacper długo nie mogli się podnieść po upadku na ziemię... 
 
Podczas Pikniku każdy z nas musiał zaliczyć 7 konkurencji. A po mężnie wykonanej pracy, mogliśmy oddać się przyjemnościom... Kiełbaska z grila i grochóweczka były przepyszne:-) Rozmowy z rycerzami pouczajace a zdjecia z nimi... na pamiatkę:-)  Szanowni Rycerze z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego, sedrecznie Wam dziękujemy! Nie patrząc na niedogodności, pogodę czy daleką drogę do naszego grodu, przyjeżdżacie do nas zawsze pełni energii i życzliwości, pokazując nam, czym jest prawdziwe rycerstwo. 
 
Bardzo dziękujemy również Stowarzyszeniu Kupców i Producentów Rolnych "Górniak" za sponsorowanie naszego Pikniku. Dzięki Wam mieliśmy nie tylko przepełnione radością serca, ale też pełne brzuszki i siłę do podejmowania rycesrkich wyzwań i obowiązków. Dziękujemy Pani Aniu!

dodano: 2016-09-28

Europejski Tydzień Sportu

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 15 września

Dziś w Czwórce wszyscy mieliśmy wspólne zajęcia W-F. Uwielbiamy sport i wiemy, jak jest ważny, dlatego swoją aktywnością ruchową wsparliśmy ogólnoeuropejską kampanię realizowaną pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) zachęcającą do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS) oraz przez cały rok.

Nasza impreza była jedną z 4 zgłoszonych z terenu Łodzi.

Na boisku szkolnym nasze nauczycielki i nauczyciele W-F zorganizowali sprawnościowe tory przeszkód z elementami ćwiczeń równoważnych, gimnastycznych, koordynacyjnych, skocznościowych, jazdy na rowerze oraz przemieszczania dużych przedmiotów tocząc przed sobą. Kolejne stanowiska, czyli 5 zróżnicowanych torów przeszkód, pokonywaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z innych klas. Niektórzy z nas mają piątki z W-F, niektórzy natomiast mają W-F w piątki...:-) Ale wszyscy poradziliśmy sobie na medal, wspierając się i dopingując.  Bo przecież w sporcie wyniki nie są najważniejsze. Liczy się dobra zabawa i miła atmosfera. I tak było dzisiaj. Mamy nadzieję na więcej takich akcji, bo zdecydowanie chcemy... BeActive!  

Więcej na temat kampanii znajdziecie pod linkiem https://etspolska.pl