Szanowni Państwo,
od stycznia 2019 roku
na budynku C naszej szkoły
przy ul. Nowogrodzkiej 6/14 odbywa się terapia Metodą Tomatisa.
Terapia prowadzona jest
pod kierunkiem specjalisty przeszkolonego przez
TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. na pakiecie TALKSUP®

 

 

dodano: 2018-09-24

Zielona Szkoła, 24-25 września 2018

Grupa naszych uczniów z nauczycielami i opiekunami wyjechała na dwudniową, Zieloną Szkołę do Spały. Ze zdjęcia wynika, że słonko bardzo stara się umilić im wyjazd ale kurtki i czapki są jednak niezbędne... Życzymy udanego wyjazdu i gorącej atmosfery. Cóż... Żegnaj, Lato! Witaj, Jesieni!

dodano: 2018-09-24

dodano: 2018-09-24

Wyprawka szkolna 2018

Drodzy Państwo,

poniżej zamieszczamy dokumenty potrzebne do skorzystania z Wyprawki Szkolnej 2018 przez uczniów klas III zespołów edukacyjno - terapeutycznych. Osoby, które nie otrzymały wniosków lub mają problem z ich wypełnieniem zapraszamy do pedagoga szkolnego.

 

 

dodano: 2018-08-29

dodano: 2018-08-01

Drodzy Państwo,

ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Jadwigi Galickiej - Załęskiej. Pani Jadwiga była dyrektorem naszej szkoły w latach 1982-2003. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. 2 sierpnia br. o godzinie 13.15 na cmentarzu Doły, przy ulicy Smutnej.

W związku z tą przykrą okolicznością chcielibyśmy przywołać kilka faktów z życia zawodowego Pani dyrektor. Jako pierwsza w historii szkolnictwa specjalnego zorganizowała w naszej szkole oddział przedszkolny i „szkołę życia”. Zmodernizowała placówkę, przeprowadziła szereg remontów. Zorganizowała salę gimnastyki korekcyjnej, przekształciła pomieszczenia piwniczne w pracownię techniczną i izbę harcerską Pozyskała budynek stojący na posesji obok szkoły - dziś budynek B - oraz przeniosła tam oddział przedszkolny i klasy nauczania początkowego.

Pani dyrektor Jadwiga Galicka - Załęska pozyskała do współpracy ze szkołą szeroki krąg instytucji wspomagających działalność dydaktyczną i wychowawczo – opiekuńczą. Nawiązała współpracę z wydziałem pedagogicznym Uniwersytetu Łódzkiego i w szkole zaczęły odbywać się praktyki studenckie. 

Za Jej kadencji w 1985 roku nasza szkoła otrzymała imię i sztandar. Patronem szkoły został Jan Brzechwa. W 1992 roku w szkole powstał Klub Seniora. W 2000 roku powołany został Zespół Szkół Specjalnych Nr 4 w skład którego weszły – Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 128 i Publiczne Gimnazjum Specjalne Nr 58.

Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły pragną przekazać rodzinie Pani Jadwigi wyrazy współczucia oraz szczere kondolencje.

                           

dodano: 2018-07-02

Godziny pracy sekretariatu szkolnego

Informujemy, że w wakacje (01.07 - 31.08. 2018)
SEKRETARIAT SZKOLNY jest czynny w godzinach  8.00 - 15.00

dodano: 2018-07-01

Wakacje 2018

                   

dodano: 2018-06-24

Podręczniki 2018/ 2019

Drodzy Państwo, w zakładce Dla Rodziców znajduje się wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2018/ 2019.

dodano: 2018-06-23

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/ 2018

Aż trudno uwierzyć, że właśnie skończył się rok szkolny i zaczęły wakacje! Nie, nie chodzi o to, że jest nam przykro - przecież czekamy na wakacje i uwielbiamy je mieć! Ale rzecz w tym, że czas wydaje się płynąć coraz szybciej i coraz bardziej zaskakuje nas rychłe nadejście tego, co chwilę temu wydawało się jeszcze odległe... Czy byliście gotowi na pożegnanie z naszymi trzecioklasistami z gimnazjum? A czy Wy - nasi drodzy, kochani trzecioklasiści - byliście na to gotowi? Czy to aby nie za wcześnie...? 

Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego była inna niż zazwyczaj. Odbyła się bowiem w Domu Kultury Ariadna, co dodało uroczystości powagi i wyjątkowości. Jedno się nie zmieniło - było i wzruszająco,i poważnie, i wesoło, i zaskakująco. Wzruszająco, bo żegnaliśmy trzecioklasistów. Poważnie, podczas przekazania sztandaru. Wesoło, bo występowali nauczyciele. Zaskakująco... dla rodziców, którzy zostali zaproszeni na scenę po odbiór dyplomów Przyjaciela Szkoły. Byliśmy też pełni podziwu dla talentów naszych kolegów i koleżanek - śpiewających, tańczących, odgrywających role... I choć ręce same rwały się do oklasków, starliśmy się uszanować uszy siedzących obok i wciąż "wkręcaliśmy żaróweczki", aż rozbolały nas nadgarstki...:-) 

Życzymy WSZYSTKIM udanych, wesołych a przede wszystkim BEZPIECZNYCH wakacji 2018! 

dodano: 2018-06-21

Wodne szaleństwo w pierwszy dzień astronomicznego lata

Dziś jest przesilenie letnie, czyli początek astronomicznego lata. Jutro początek kalendarzowego lata. Tak, czy siak... Już jest lato. I musimy przyznać, że to naprawdę dało się dziś odczuć... Temperatura sięgała 31 stopni Celsjusza w cieniu! To był idealny dzień na nową iniciatywę Samorządu Uczniowskiego - bitwę wodną! Było super. Śledźcie naszego facebook'a. Już niebawem pojawi się tam fotogaleria z dzisiejszego wodnego szaleństwa.