Drodzy Państwo!
Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły
pod NOWYM ADRESEM www.facebook.com/128lodz/

 

 

dodano: 2017-11-10

X Przegląd piosenki patriotycznej "Patriotyzm noszę w sercu"

Tak, to już X spotkanie z piosenką patriotyczną w naszej szkole. Jak co roku, z okazji Święta Niepodległości, do naszej szkoły zawitali uczniowie zaprzyjaźnionych szkół podstawowych i zawodowych. Mogliśmy wysłuchać nie tylko tradycyjnych piosenek żołnierskich ale też takich, które do dziś były nam nieznane. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentów naszych kolegów i koleżanek. Jesteśmy też dumni z siebie - udało nam się rozwiązać zagadki przygotowane przez szkolny samorząd. Dzisiejsza uroczystość dostarczyła nam miłych wrażeń. Było sporo uśmiechów, radosnych oklasków ale wielu z nas miało też chwilę zadumy nad tym, jak dobrze jest być wolnym i żyć
w wolnym kraju.

dodano: 2017-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj jest święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wczoraj wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a do nauczycieli podchodziliśmy z kwiatkami a nie z dzienniczkami. Jesteśmy Im naprawdę wdzięczni za poświęcenie i... cierpliwość, której naprawdę potrzebują - coś o tym wiemy:-)

O godzinie 10.00 spotkaliśmy się na uroczystym apelu. Było rzeczywiście uroczyście ale przede wszystkim bardzo wesoło. Nauczyciele udowodnili nam po raz kolejny, że mają poczucie humoru. Na przykład panie od matematyki potrafią zademonstrować wynik dodawania bez słów - całym swoim ciałem:-) A pan od w-f podnosi ogromne ciężary jedną ręką. Natomiast nauczyciele muzyki... potafią śpiewać, ale to przecież nikogo nie dziwi:-) 

Kochani nauczyciele i WSZYSCY pracownicy szkoły,

Bardzo WAM dziękujemy za każdy dzień bycia razem!

 

dodano: 2017-10-06

dodano: 2017-09-15

Piosenka "budżetowa" :-)

Drodzy Państwo, zachęcamy do posłuchania piosenki "Szkoła pod chmurami" i obejrzenia teledysku zachęcającego do głosowania na nasz projekt do Budżetu Obywatelskiego 2017/ 2018 o numerze L0170.

Klikając na ulotkę naszego projektu, poznają Państwo jego szczegóły.

                                          

Klikając na poniższy obrazek obejrzą Państwo teledysk do piosenki "Szkoła pod chmurami" na kanale YouTube.

                                                        

Już jutro rozpoczyna się głosowanie, które w formie papierowej trwa do 1 października, a przez aplikację internetową do 8 października. Bardzo potrzebujemy Państwa pomocy, inaczej nasza wizja funkcjonalnego
i przyjaznego uczniom poddasza pozostanie tylko w sferze marzeń. 

Zasady głosowania znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

Głosowanie na projekty do BO 2017/2018

Zapraszamy również na spotkanie z nami. W pierwszym dniu głosowania, w sobotę 16 września odbędzie się Mega Piknik Budżetu Obywatelskiego. Będziemy tam i chętnie przedstawimy szczegóły naszego projektu.

dodano: 2017-09-15

Budżet Obywatelski 2017/ 2018

To niełatwe jest zadanie
Szkoły rozbudowywanie

Głosuj zatem razem z nami
Na Szkołę Pod Chmurami

L0170 to jest nasz znak
Obywatelu powiedz TAK!

 

dodano: 2017-09-14

Nowa nazwa, nowe logo

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się zaledwie tydzień temu a my mamy wrażenie, że wakacji wcale nie było. Tyle się dzieje! Nowe sale, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. A to nie koniec zmian. Musimy przyzwyczaić się do tego, co niesie reforma szkolnictwa. Nie ma już klasy I gimnazjum, tylko klasa VII. To dla większości z nas zupełna nowość. Nasza szkoła to już nie "Czwórka", tylko "Sto Dwudziestka Ósemka". Nie Zespół Szkół, tylko Szkoła Podstawowa... Aż może rozboleć głowa... od tych zmian:-) Spójrzcie na nowe logo szkoły. Kolory się nie zmieniły, ale numer Zespołu Szkół zastąpił numer Szkoły Podstawowej. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią zmian i tęsknią za "Czwórką" pragniemy przypomnieć, że... I gdy dołek i gdy górka... Naszym znakiem, zawsze Czwórka!

dodano: 2017-08-31

 

 

dodano: 2017-07-26

"Świat dookoła nas" w ZSS4 w Łodzi

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach zadania „ŚWIAT DOOKOŁA NAS” W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 4 W ŁODZI- PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ” , którego koszt całkowity wynosił 19.926,28 PLN z czego otrzymane dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (www.zainwestujwekologie.pl) wynosiło 16.876,00 PLN zrealizowano następujące wydarzenia:

Wycieczki:

1. Wycieczka autokarowa Łowicz- Nieborów- Maurzyce- Bolimów- Budy Grabskie

2. Wycieczka autokarowa Łagiewniki- Rogów.(Rogów -warsztaty w muzeum lasu i warsztaty edukacyjne na ścieżce edukacyjno – przyrodniczej w Łagiewnikach)

3. Wycieczka autokarowa Tomaszów Mazowiecki- Spała- Inowłódz oraz Groty Nagórzyckie

4. Przedborski Park Krajobrazowy Sulejów

5. Zajęcia dydaktyczne w Oczyszczalni ścieków w Łodzi

6. Muzeum Kanału Dędka – „ Z biegiem Łódzkich wód

7. Wycieczka autokarowa Bełchatów- Piotrków Trybunalski

 

Zgodnie z harmonogramem odbyło się 5 konkursów:

1. Dnia 28.10.2016r. odbył się XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku „Dbamy o Ziemię- bioróżnorodność”- klasy edukacyjno– terapeutyczne szkoły podstawowej i gimnazjum. W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły z pięciu klas– w sumie 18 uczniów.

2. Dnia 23.11.2016r. odbył się Międzyszkolny konkurs plastyczno- techniczny pt. „Wodny Świat”. W konkursie wzięli udział uczniowie z łódzkich szkół i przedszkoli w sumie 30 zespołów.

3. Dnia 25.11.2016r. odbył się szkolny konkurs techniczny pt. „Ekologiczny karmnik dla ptaków”. W konkursie udział wzięli uczniowie 8 oddziałów szkoły podstawowej i przedszkola.

4. Dnia 24.05.2017r. odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Woda to życie”. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum 25 uczniów w 6 klas.

5. Dnia 24.05.2017r. odbył się szkolny konkurs wiedzy pt. „Woda źródłem życia”. W konkursie wzięło udział 6 zespołów edukacyjno- terapeutycznych.

W szkole ponadto odbyły się różnego rodzaju działania i imprezy mające na celu przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu ekologii:

- dokarmianie ptaków, wykonanie karmników- wszystkie klasy;

- zamieszczanie materiałów promujących zdrowy styl życia i zachowań ekologicznych na stronie internetowej szkoły- uczniowie gimnazjum;

- segregowanie śmieci, zbiórka makulatury i nakrętek plastikowych- wszyscy uczniowie;

- wykonywanie prac plastyczno – technicznych z surowców naturalnych (liście, kasztany, kora) oraz surowców wtórnych- uczniowie całej szkoły;

 

- dnia 1.06.2017r. odbył się piknik ekologiczny, w którym uczestniczyły dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum; uczniowie mięli do wykonania różnego rodzaju zadania np. segregowanie śmierci, doświadczenia z wodą- co płynie, a co tonie, wykonanie obrazków z trocin, gałązek itp., ekologiczne zagadki;