Szanowni Państwo,
od stycznia 2019 roku
na budynku C naszej szkoły
przy ul. Nowogrodzkiej 6/14 odbywa się terapia Metodą Tomatisa.
Terapia prowadzona jest
pod kierunkiem specjalisty przeszkolonego przez
TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. na pakiecie TALKSUP®

                                                                           

dodano: 2020-03-25

Zapraszamy do zapoznania się z rewelacyjnym,
bardzo aktualnym wierszem Małgorzaty Strzałkowskiej.
Autorem ilustracji do wiersza jest nasz uczeń, Kuba! 


 

dodano: 2020-03-23

 

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Dziś funkcjonowanie w obecnej rzeczywistości nie jest możliwe bez wykorzystania nowoczesnych technologii, zwłaszcza technologii informacyjnych. Internet, który zagościł w naszych domach stał się ważnym narzędziem pracy i nauki oraz zabawy. Internet jak każde nowe technologie, niesie za sobą także pewne zagrożenia, które są bagatelizowane lub o istnieniu których po prostu nie mamy pojęcia.

Uczmy swoje dzieci zasad bezpieczeństwa

Mimo że Internet jest wykorzystywany przede wszystkim przez dzieci do celów rozrywkowych lub edukacyjnych, naszym kluczowym zadaniem jest, aby zapoznać je z potencjalnym ryzykiem. Nie musimy im mówić o wszystkich ciemnych stronach Internetu, ani też zakazywać korzystania z komórki. Jednak istotne jest, by nauczyć ich kilku zasad bezpieczeństwa internetowego: na przykład konieczności korzystania z oprogramowania antywirusowego, regularnych aktualizacji. Wtedy będą mogli bezpiecznie korzystać z różnych urządzeń.

Warto porozmawiać z dziećmi na temat sieci społecznościowych, z których być może już korzystają lub planują korzystać. Rozmawiajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństw w sieciach społecznościowych, a następnie pokażmy jakie ustawienia prywatności powinni sobie ustawić.  Ważne jest, aby przedyskutować z nimi, co powinno być udostępnione w sieciach społecznościowych

Rozmawiaj z dziećmi o tym jak korzystają z sieci.

Oprócz wyjaśniania podstawowych zasad bezpieczeństwa, istotne by regularnie rozmawiać o tym jak dzieci korzystają z Internetu. Jeśli dzieci same korzystają z Internetu, zapytajmy jakie strony najczęściej odwiedzają, czy też z jakich aplikacji korzystają. Rodzicu dowiedz się, co Twoje dziecko interesuje, jakie gry lubi i dowiedz się co najbardziej je ciekawi w Internecie. Ważne jest, aby dać dziecku poczucie, że interesuje nas jego hobby i że jesteśmy otwarci na rozmowę. W ten sposób szansa, że zwrócą się do nas rodziców, z prośbą o pomoc w przypadku problemu jest znacznie wyższa.

Dzieci bardzo często korzystają z Internetu bez nadzoru rodzicielskiego, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że będą mieli dostęp tylko do odpowiednich treści. Mogą ułatwić to aplikacje do kontroli rodzicielskiej lub blokowania reklam, które pomagają wyeliminować nieodpowiednie treści. Możemy do tego celu wykorzystać gotowe oprogramowania do kontroli rodzicielskiej: Family Link, Beniamin, Opiekun dziecka w Internecie

Zespół psychologiczno – pedagogiczny SPS 128

dodano: 2020-03-23

                               Uwaga!

Ososby zainteresowane ofertą szkół ponadpodstawowych zapraszamy do odwiedzenia stron:

http://sosw1.szkoly.lodz.pl/

https://zszs2.szkolnastrona.pl/

http://sosw3.pl/

http://www.zss2.edu.pl/

Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji dla ósmoklasistów przygotowanej przez Kuratorium Oświaty
w Łodzi:

http://www.kuratorium.lodz.pl/wp-content/uploads/2020/03/rekrutacja-2020.pdf 

 

 

 

dodano: 2020-03-11

 

                                                                    INFORMACJA!

Drodzy Państwo, w zakładce dla rodziców znajduje się nowy wpis
i wzór wniosku o skierowanie dziecka do naszej placówki.

 

 

dodano: 2020-03-11

dodano: 2020-03-10

Drodzy Państwo,

w związku z poleceniem Łódzkiego Kuratora Oświaty (treść poniżej) informujemy, że DNI OTWARTE w naszej szkole są ODWOŁANE.

Jeśli są Państwo zainteresowani zapisaniem dziecka do naszej szkoły, bardzo prosimy kontaktować się z nami telefonicznie (tel. 42 6789305)
lub przez e-mail (kontakt@sp128.elodz.edu.pl)

Bardzo dzięujemy za współpracę!

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy
Szkół i Placówek Oświatowych,

w związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się KORONAWIRUSA informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak: akademie, apele czy koncerty.
Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania.   
Uwaga! Zobowiązuję Państwa do potwierdzenia otrzymania powyższej informacji mailowo
i telefonicznie u rejonowego wizytatora szkoły lub placówki do godz. 12 dnia dzisiejszego, tj. 10 marca 2020 r.

Łódzki Kurator Oświaty
Grzegorz Wierzchowski

dodano: 2020-03-04

dodano: 2020-02-28

dodano: 2020-02-16

              1% na Stowarzyszenie

Zwracamy się z wielką prośbą o wpłaty 1 % podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Uzyskiwany dochód wspiera działania szkoły. Co roku dzięki Państwa pomocy otrzymujemy fundusze, dzięki którym możemy pomagać dzieciom! Stowarzyszenie "BLIŻEJ SIEBIE" realizuje wiele różnorodnych zadań, dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej gospodarować powierzonymi środkami!  KRS: 0000 25 42 82