Szanowni Państwo,
od stycznia 2019 roku
na budynku C naszej szkoły
przy ul. Nowogrodzkiej 6/14 odbywa się terapia Metodą Tomatisa.
Terapia prowadzona jest
pod kierunkiem specjalisty przeszkolonego przez
TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. na pakiecie TALKSUP®

 

 

dodano: 2016-10-13

dodano: 2016-10-11

dodano: 2016-10-08

XVI Przełajowe Biegi Sztafetowe

Sportowi SUPERBOHATEROWIE Czwórki!

Dobrze się przyjrzyjcie osobom na tym zjęciu. To nie są po prostu bohaterowie zdjęcia, ale prawdziwi bohaterowie Czwórki!

Nasi koledzy i koleżanki zdobyli na zawodach 4 medale - trzy brązowe i jeden ZŁOTY! Z opowiadań wiemy, że wcale nie było łatwo. Wyniki świadczą więc o tym, że są naprawdę zdolni. Szczególne gratulacje składamy Bartkowi i Kubie, którzy są naszymi etatowymi biegaczami i wybiegali dla Czwórki II i IV miejsce w Wojewòdzkich Biegach Przełajowych, które odbyły się 28 września a dzisiaj - tak, tak... dzisiaj - startowali w Finale Ogólnopolskich Biegów Przełajowych, zajmując 12 i 20 miejsce.

Jesteśmy z Was niezwykle dumni. W poniedziałek niejeden Czwórkowicz będzie chciał Wasz autograf:-) Gratulujemy też naszym SUPER TRENEROM:-) To dzięki Wam lubimy sport i jesteśmy w nim dobrzy! Raz jeszcze, dla wszystkich bohaterów sportowych wydarzeń... Hip, hip, hurrrra! 

dodano: 2016-10-06

DARY JESIENI, czyli... Co nam jesień w koszu niesie?

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 29 wrześniaDziś w naszym małym budynku świętowaliśmy nadejście Jesieni. Wielu ta pora roku kojarzy się z odejściem ciepłego lata, krótszymi dniami, chłodem i opadami deszczu..., ale nie nam. My bardzo lubimy Jesień. Jest taka kolorowa, sami zobaczcie. Poza tym przynosi nam wiele darów. Czy wiecie jakich?  Niektóre z nich mogliśmy dziś zobaczyć na własne oczy, dotknąć własnymi rękami, posmakować własnymi dziubkami i powąchać własnymi noskami. Poznajcie bohaterów dnia: wielkie dynie, kapusta, marchew, winogrona, jabłka, wiśnie i wiele innych piękności i pyszności. Skorzystaliśmy z ich obecności i z niektórych wycisnęliśmy ostatnie soki:-) Ten z marchwi był wyjatkowo pyszny! 

My, Czwórkowicze, bardzo lubimy zdrowo się odżywiać! Lubimy też dobrą zabawę, dlatego spodobały się nam warzywne konkurencje. Wspólnie zbieraliśmy ziemniaki, układaliśmy jesienne układanki oraz malowaliśmy jeże. Teraz każdy z nas bez problemu wymieni „Dary jesieni” i z pewnością będzie je cenił.

 

dodano: 2016-10-02

IV PIKNIK RYCERSKI

Z pamiętnika Czwórkowiczów...
 


Dziś w Czwórce odbył się IV PIKNIK RYCERSKI. My, Czwórkowicze, naprawdę lubimy rycerzy i wszystko, co rycerskie. Już nieraz po korytarzach czwórki przechadzali się mężowie w rycerskich zbrojach i niewiasty w dawnych strojach. Nasz Pan od historii też lubi rycerski stan, lubi też nas, dlatego po raz kolejny zaprosił do nas rycerzy:-)  A było Ich sześciu:-) i jedna białogłowa. Co wcale nie oznacza, że przyjechali z kobietą pokrytą siwizną. "Białogłowa" to staropolskie określenie kobiety zamężnej, która nosiła białe nakrycie głowy. Wróćmy jednak do spotkania z rycerzami. Przyjechali do nas z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego i przedstawili żywą lekcję historii. Na czas Pikniku mogliśmy przenieść się do XVII-wiecznej Polski. I to co widzieliśmy, jak zwykle bardzo nam się podobało. 
 
Nasi rycerze ubrani byli w zbroje - jak na rycerzy przystało. Podziwialiśmy Ich za wytrwałość i siłę. Rycerz Jędrzej opowiedział nam o rycerskiej zbroi -  czy przypominacie sobie, ile może ważyć? Tak, nawet 20 kilogramów. Czy wyobrażacie sobie poruszać się w niej swobodnie? I w takich właśnie zbrojach, z takimi właśnie mieczami nasi rycerze stanęli do pojedynku.  Huk mieczy uderzających o siebie i zbroję roznosił się po okolicy. Ta walka wyglądała całkiem poważnie. Na szczęcie była "na niby". Nikomu nic się nie stało, chociaż Rycerz Adrian i Rycerz Kacper długo nie mogli się podnieść po upadku na ziemię... 
 
Podczas Pikniku każdy z nas musiał zaliczyć 7 konkurencji. A po mężnie wykonanej pracy, mogliśmy oddać się przyjemnościom... Kiełbaska z grila i grochóweczka były przepyszne:-) Rozmowy z rycerzami pouczajace a zdjecia z nimi... na pamiatkę:-)  Szanowni Rycerze z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego, sedrecznie Wam dziękujemy! Nie patrząc na niedogodności, pogodę czy daleką drogę do naszego grodu, przyjeżdżacie do nas zawsze pełni energii i życzliwości, pokazując nam, czym jest prawdziwe rycerstwo. 
 
Bardzo dziękujemy również Stowarzyszeniu Kupców i Producentów Rolnych "Górniak" za sponsorowanie naszego Pikniku. Dzięki Wam mieliśmy nie tylko przepełnione radością serca, ale też pełne brzuszki i siłę do podejmowania rycesrkich wyzwań i obowiązków. Dziękujemy Pani Aniu!

dodano: 2016-09-28

Europejski Tydzień Sportu

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 15 września

Dziś w Czwórce wszyscy mieliśmy wspólne zajęcia W-F. Uwielbiamy sport i wiemy, jak jest ważny, dlatego swoją aktywnością ruchową wsparliśmy ogólnoeuropejską kampanię realizowaną pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) zachęcającą do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS) oraz przez cały rok.

Nasza impreza była jedną z 4 zgłoszonych z terenu Łodzi.

Na boisku szkolnym nasze nauczycielki i nauczyciele W-F zorganizowali sprawnościowe tory przeszkód z elementami ćwiczeń równoważnych, gimnastycznych, koordynacyjnych, skocznościowych, jazdy na rowerze oraz przemieszczania dużych przedmiotów tocząc przed sobą. Kolejne stanowiska, czyli 5 zróżnicowanych torów przeszkód, pokonywaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z innych klas. Niektórzy z nas mają piątki z W-F, niektórzy natomiast mają W-F w piątki...:-) Ale wszyscy poradziliśmy sobie na medal, wspierając się i dopingując.  Bo przecież w sporcie wyniki nie są najważniejsze. Liczy się dobra zabawa i miła atmosfera. I tak było dzisiaj. Mamy nadzieję na więcej takich akcji, bo zdecydowanie chcemy... BeActive!  

Więcej na temat kampanii znajdziecie pod linkiem https://etspolska.pl

dodano: 2016-09-24

Zapraszamy na Konferencję


Szanowni Państwo,
 

nauczyciele, pedagodzy, specjaliści przedszkoli, 
szkół ogólnodostępnych oraz szkół z klasami integracyjnymi. 

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna  Doradztwa Zawodowego i dla Dzieci z Wadami Rozwojowymi w Łodzi,  Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi  oraz „Navicula” Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi


serdecznie zapraszają  na dwudniową
 Konferencję 

„DZIECKO Z ZESPOŁEM ASPERGERA I AUTYZMEM – PRAKTYCZNE ASPEKTY DIAGNOZY,
TERAPII, EDUKACJI”


która odbędzie się  6 i 7 października 2016 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104 w godz. 9.30 – 15.00
Dlaczego temat Konferencji jest tak ważny i powinien Państwa zainteresować?

Każdy z nas może spotkać na swojej zawodowej drodze dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca z nim stanowi prawdziwe wyzwanie!

Głównym celem konferencji jest poszerzanie wiedzy, doskonalenie kompetencji i potencjału merytorycznego nauczycieli, pedagogów i specjalistów w obszarze pracy z uczniami z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera) i ich rodzicami.

Konferencja jest zorganizowana przez trzy łódzkie instytucje zajmujące się problematyką całościowych zaburzeń rozwojowych. Problem autyzmu zostanie przedstawiony wieloaspektowo - od strony teoretycznej i praktycznej - przez specjalistów pracujących na co dzień z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczestnicząc w wykładach i warsztatach, dowiecie się Państwo na czym polega specyfika zaburzeń z perspektywy diagnosty, jakie strategie zastosować, żeby stworzyć dziecku najkorzystniejsze warunki rozwoju, jak radzić sobie z ich trudnymi zachowaniami. Treścią proponowanych zajęć warsztatowych będą także różnorodne metody i techniki terapeutyczne.

Chcemy Państwu przekazać również informacje o programie działań wolontariackich  na rzecz dzieci z ASD. Ważnym punktem programu będzie funkcjonowanie rodziny z dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo w programie konferencji na stronie http://www.doradztwo-lodz.pl/

dodano: 2016-09-01

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

                      

Dziś przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny. I choć trochę nam przykro żegnać się z wakacjami, bardzo się cieszymy, że możemy spotkać się z koleżankami, kolegami oraz ulubionymi Nauczycielami:-) Ogromnie się za sobą stęskniliśmy. I było to zauważalne. Rzucaliśmy się sobie w objęcia i z trudem zachowywaliśmy spokój podczas uroczystości. Naszą uwagę przykuły jednak informacje dotyczące wydarzeń historycznych związanych z datą 1 września. Pan Samuel przypomniał nam o tym, że 77 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. Zrobiło nam się smutno. 

Uroczystość odbyła się na naszym szkolnym boisku. Dzień był wyjątkowo piękny. Boisko pomieściło wszystkich.
I małych i niemałych, tych najmłodszych oraz tych nienajmłodszych. A jest nas z roku na rok coraz więcej. Są też nowi nauczyciele, nowi pracownicy szkoły. Pani Dyrektor przedstawiła i przywitała każdego z osobna. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów i samych miłych chwil spędzonych w "Czwórce". Jesteśmy przekonani, że tak będzie. Czwórkowicze! Rozpoczynamy przygodę pod hasłem "Rok Szkolny 2016/2017"! 

dodano: 2016-08-26

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców
na
uroczyste przywitanie nowego Roku Szkolnego

w dniu 1 września, w czwartek, o godzinie 900

 

Msza Święta rozpoczynająca katechetyczny rok szkolny odbędzie się 1 września o godzinie 8.00 w Parafii Świętego Kazimierza.

8 września o godzinie 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej odprawianej dla uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

dodano: 2016-06-24

ŻYCZYMY

SŁONECZNYCH WAKACJI, UDANEGO, BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU, WIELU WRAŻEŃ I CIEKAWYCH PRZYGÓD!