Drodzy Państwo!
Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły
pod NOWYM ADRESEM www.facebook.com/128lodz/

 

 

dodano: 2016-12-24

Wesołych Świąt

Już niebawem relacja z przepięknych szkolnych Jasełek, tymczasem...

 

dodano: 2016-12-19

Szkolne Koło PTTK

Z pamiętnika Czwórkowiczowych "WSZĘDOŁAZÓW"

Czas na krótkie podsumowanie przed końcem roku 2016. Od września wzięliśmy udział w 5-ciu rajdach. Był rajd "Pożegnanie Lata", "Barwy Jesieni", "Andrzejkowy", "Mikołajkowy" i "Rajd Bożego Narodzenia". Zawsze w sobotę. Łącznie pokonaliśmy 51 kilometrów. W każdym z rajdów wzięło udział średnio 20 osób. Najwięcej uczestników zgromadził "Rajd Andrzejkowy" - 28 osób!  Ale starczy tej statystyki – choć jest imponująca, nie oddaje wyjątkowej atmosfery naszych wspólnych wycieczek.

Nie zawsze chętnie wstawaliśmy w sobotnie poranki. Nieraz mieliśmy ochotę zostać w łóżkach i się w nich dalej wylegiwać. Jednak nie poświęcimy miana "Wszędołazy" dla „wylegiwacze”. Bo WSZĘDOŁAZ, to brzmi dumnie. Jesteśmy dumni z siebie, kolegów i koleżanek z Czwórki, naszych rodziców i przyjaciół. Nie poddaliśmy się ani razu – zawsze docieraliśmy do celu w pełnym składzie. Wiecie, co nam pomagało? Co było naszym paliwem na szlaku? Śmiech! Wybuchy śmiechu! Działały one niczym napęd odrzutowy:-) Przyłącz się do nas a przekonasz się, że nie raz się popłaczesz, bynajmniej nie ze zmęczenia...

      
      

A poza tym, te widoki..., fauna, flora i ... :-)  Sami zobaczcie...

      
      
      

                                       Chcesz zostać Wszędołazem? Skontaktuj się z panią Anią Samosiej.

 

dodano: 2016-11-28

Dwa Świąteczne Dni

Z pamiętnika czwórkowiczów… 24, 25 października...

Święto Naszej Szkoły i Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu w naszej szkole były dwa świąteczne dni - dzień po dniu. I przekonaliśmy się o prawdziwości przysłów: Od przybytku głowa nie boli i Co dwa święta, to nie jedno:-)  W czwartek obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły a w piątek Światowy Dzień Pluszowego Misia. 

Misie opanowały Czwórkę już w czwartek i były obecne na sali gimnastycznej podczas wyjątkowej uroczystości upamiętniającej powstanie naszej szkoły. A było to spotkanie inne niż zwykle. Nauczyciele zajęli miejsce na „scenie” tak, jakby mieli za chwilę przed nami wystąpić. Niebawem dowiedzieliśmy się dlaczego. Dwie czwórkowe reporterki przystąpiły do pracy i zaczęły zadawać nauczycielom pytania: czy lubią swoją pracę, jakie mają marzenia, hobby, czy lubią sport i czy chcieliby być jak książę lub księżniczka z bajki. Ale najtrudniejsze pytania miały dopiero nastąpić, ponieważ zadawaliśmy je sami. Bardzo byliśmy ciekawi, dlaczego mamy tyle pracy podczas lekcji i w domu a tak mało wolnego. Chcieliśmy zapytać też o wiele innych spraw ale... (nie wiedzieć czemu) pan Krzysztof przerwał konferencję...

Niedługo potem udaliśmy się do klas ale świętowanie na tym się nie zakończyło. Na przerwach wraz
z nauczycielami próbowaliśmy swoich sił w 
polskim tańcu narodowym. A czy Wy umiecie tańczyć poloneza?

 

Piątek w szkole był bardzo miluśny, pluszowy i słodki. Jakże miałoby być inaczej, skoro szkołą owładnęły Pluszowe Misie. Wydaje nam się nawet, że było ich więcej niż nas, uczniów. Nauczyciele też mieli swoje misie i wyglądali trochę dziecinnie. Tego wyjątkowego dnia staliśmy się jakby rówieśnikami:-) 

dodano: 2016-11-28

XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku "DBAMY O ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ"

Kartka z pamiętnika czwórkowiczów... 28 października 2016 r.

Dziś w naszej szkole odbył się XII Szkolny Turniej Wiedzy o Ekologii i Środowisku DBAMY o ZIEMIĘ - BIORÓŻNORODNOŚĆ dla uczniów  klas edukacyjno-terapeutycznych w ramach realizowanego w szkole projektu „Świat dookoła nas” - program edukacji ekologicznej.

                                

Zostaliśmy podzieleni na zespoły 3-osobowe i mieliśmy do wykonania naprawdę trudne zadania. Na szczęście wcześniej przygotowywaliśmy się do nich na lekcjach. Dlatego dobrze wiedzieliśmy, które zwierzęta, ptaki i kwiaty są w Polsce objęte ochroną. Poznaliśmy też mieszkańców lasu i wiemy, jak przygotowują się do zimy. Potrafimy wymienić dary jesieni i wyjaśnić zasady zdrowego odżywiania. Ale przede wszystkim zrozumieliśmy, że nawet będąc dziećmi mamy wpływ na przyrodę i możemy ją chronić oraz pomagać jej wrócić do zdrowia. To bardzo ważne. Przecież od stanu przyrody zależy nasz dobro. Jeśli natura będzie chorować, my też będziemy czuć się źle. Pamiętajcie o tym!


Dzięki dobremu przygotowaniu i dużej wiedzy, poradziliśmy sobie z zadaniami bezbłędnie. Zobaczcie jacy jesteśmy dumni odbierając dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. A nagrody były bardzo praktyczne – ekologiczne torby na zakupy, których można  używać przez lata i ograniczyć bezmyślne gromadzenie foliowych jednorazówek.

Nagrody zostały zakupione w ramach otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
  

dodano: 2016-11-25

dodano: 2016-11-23

Czwóreczkowe warsztaty kulinarne

Z pamiętnika Czwórkowiczowych kucharzy...

We wrześniu rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów kulinarnych i za nami już trzy spotkania. W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach tak, aby każdy uczestnik miał więcej miejsca i swobody podczas prac kulinarnych.

W pierwszym spotkaniu aż szesnaścioro Czwórkowiczów próbowało swoich sił w kuchni.  Przygotowaliśmy prostą trzyskładnikową sałatkę z fasolki szparagowej, pomidorów i jajek. I ( choć większość z nas woli słodkie dania) musimy przyznać, że nasze kulinarne dzieło było całkiem smaczne:-). Chętnych na dokładkę jak zwykle nie zabrakło.

Podczas kolejnych warsztatów usmażyliśmy placuszki z jabłkami. I było nam strasznie przykro, że racuchy znikały z półmiska w mgnieniu oka i nie mogliśmy nacieszyć się nimi dowoli…

Całkiem niedawno natomiast piekliśmy tosty. Przygotowań było co niemiara. I każdy bardzo się starał, tym bardziej, że jadł to, co sam przygotował:-) 

Oprócz sztuki kulinarnej, na każdych warsztatach ćwiczymy umiejętności nakrywania do stołu, zmywania naczyń i sprzątania po pracy. Większość z nas brała udział w warsztatach w zeszłym roku, więc praca nie jest dla nas wyzwaniem. Ale w tym roku razem z nami gotują nasi najmłodsi koledzy i koleżanki. I musimy powiedzieć, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich samodzielności, zaangażowania i ogromnych umiejętności kulinarnych. Brawo pierwszoklasiści! Na następne warsztaty zapraszamy  w grudniu – będziemy piec i ozdabiać świąteczne pierniki. Do zobaczenia i… wszystkiego najsmaczniejszego!

dodano: 2016-11-09

Nowy Przyjaciel Szkoły

Miło nam poinformować, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. Dołączył do niego Pan Piotr Kunicki, właściciel firmy Tuning4Web. 

Pan Piotr tworzy szybkie, niepowtarzalne oraz bezpieczne strony internetowe i zgodził się pomóc naszemu Stowarzyszeniu "Bliżej Siebie". Dzięki Jego doświadczeniu i umiejętnościom powstanie nowa strona WWW Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy Panu za pomoc!dodano: 2016-10-14

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

Dzisiaj było święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. A skoro tak, wszyscy byliśmy ubrani odświętnie, zachowywaliśmy się bardziej dostojnie a w szkole pachniało ciastem, cukierkami i kwiatami... Podczas uroczystej Akademii Pan Samuel przypomniał nam historię Komisji Edukacji Narodowej. A później nastąpiło coś, czego niektórzy z nas trochę się obawiali... Pasowanie na uczniów klas pierwszych! Nasi koledzy i koleżanki z klas pierwszych wysłuchali słów przysięgi i obiecali ich dopełnić. Ta część poszła jak z płatka. Jednak - sądząc po nietęgich minach -  chyba nie do końca wiedzieli do czego służy duże, niebieskie pióro, które trzyma w dłoni Pani Dyrektor. I gdyby nie zaufanie do Niej, pewnie pouciekaliby z sali tam, gdzie pieprz rośnie:-) Na szczęście okazało się, że pasowanie nie boli i nie ma się czego bać! Gratulujemy Wam!


Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszsystkim nauczycielom i pracownikom szkoły a niektórych wyróżniła nawet specjalną nagrodą. Były brawa i wzruszenia! 

Bardzo spodobało nam się to, co widzieliśmy później. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - świeżo upieczone pierwszaki - zaśpiewali "Jesienną cza-czę". I musimy powiedzieć, że są bardzo uzdolnieni muzycznie. Brawo! 

Tancerze z zespołu "Folk-Dance" jak zwykle zachwycili nas swoją sprawnością. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takie śliczne koleżanki i przystojnych kolegów:-) Ale przede wszystkim podziwiamy Waszą ciężką pracę podczas treningów. Po uroczystości rozeszliśmy się do swoich klas. Jednak składaliśmy życzenia nie tylko wychowawcom. Miłą atmosferę w szkole budują wszyscy nauczyciele i pracownicy. Za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni! I staraliśmy się to dzisiaj pokazać.

dodano: 2016-10-13

dodano: 2016-10-11