Szanowni Państwo,
od stycznia 2019 roku
na budynku C naszej szkoły
przy ul. Nowogrodzkiej 6/14 odbywa się terapia Metodą Tomatisa.
Terapia prowadzona jest
pod kierunkiem specjalisty przeszkolonego przez
TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. na pakiecie TALKSUP®

                                                                           

dodano: 2018-07-02

Godziny pracy sekretariatu szkolnego

Informujemy, że w wakacje (01.07 - 31.08. 2018)
SEKRETARIAT SZKOLNY jest czynny w godzinach  8.00 - 15.00

dodano: 2018-07-01

Wakacje 2018

                   

dodano: 2018-06-24

Podręczniki 2018/ 2019

Drodzy Państwo, w zakładce Dla Rodziców znajduje się wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2018/ 2019.

dodano: 2018-06-23

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/ 2018

Aż trudno uwierzyć, że właśnie skończył się rok szkolny i zaczęły wakacje! Nie, nie chodzi o to, że jest nam przykro - przecież czekamy na wakacje i uwielbiamy je mieć! Ale rzecz w tym, że czas wydaje się płynąć coraz szybciej i coraz bardziej zaskakuje nas rychłe nadejście tego, co chwilę temu wydawało się jeszcze odległe... Czy byliście gotowi na pożegnanie z naszymi trzecioklasistami z gimnazjum? A czy Wy - nasi drodzy, kochani trzecioklasiści - byliście na to gotowi? Czy to aby nie za wcześnie...? 

Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego była inna niż zazwyczaj. Odbyła się bowiem w Domu Kultury Ariadna, co dodało uroczystości powagi i wyjątkowości. Jedno się nie zmieniło - było i wzruszająco,i poważnie, i wesoło, i zaskakująco. Wzruszająco, bo żegnaliśmy trzecioklasistów. Poważnie, podczas przekazania sztandaru. Wesoło, bo występowali nauczyciele. Zaskakująco... dla rodziców, którzy zostali zaproszeni na scenę po odbiór dyplomów Przyjaciela Szkoły. Byliśmy też pełni podziwu dla talentów naszych kolegów i koleżanek - śpiewających, tańczących, odgrywających role... I choć ręce same rwały się do oklasków, starliśmy się uszanować uszy siedzących obok i wciąż "wkręcaliśmy żaróweczki", aż rozbolały nas nadgarstki...:-) 

Życzymy WSZYSTKIM udanych, wesołych a przede wszystkim BEZPIECZNYCH wakacji 2018! 

dodano: 2018-06-21

Wodne szaleństwo w pierwszy dzień astronomicznego lata

Dziś jest przesilenie letnie, czyli początek astronomicznego lata. Jutro początek kalendarzowego lata. Tak, czy siak... Już jest lato. I musimy przyznać, że to naprawdę dało się dziś odczuć... Temperatura sięgała 31 stopni Celsjusza w cieniu! To był idealny dzień na nową iniciatywę Samorządu Uczniowskiego - bitwę wodną! Było super. Śledźcie naszego facebook'a. Już niebawem pojawi się tam fotogaleria z dzisiejszego wodnego szaleństwa.

dodano: 2018-06-20

Konferencja prasowa

Zapraszamy do obejrzenia felietonu z dzisiejszej konferencji prasowej, którą zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły...

Zapraszamy również do śledzenia najnowszych informacji w tej sprawie na szkolnym Facebook'u

Proszę kliknąć w poniższy obrazek a zostaną Państwo przekierowani na stronę TVP 3.

                 

 

dodano: 2018-06-10

Prezentacje 2018

                                                                                                                                         

Tegoroczny Przegląd Twórczości Dziecięcej "Prezentacje 2018" powstawał w oparciu o historię Małego Księcia z książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego . Dwanaście szkół i ośrodków szkolnictwa specjalnego wylosowało sceny do dowolnej interpretacji artystycznej, które stworzyły spójne przedstawienie. Naszej szkole "przypadła" Planeta Pijaka i Planeta Biznesmena a realizacji zadania podjął się - już tradycyjnie - nasz niezawodny zespół FolkDance, który w tańcu przedstawił swoją wizję planet. Uczniowie wspaniale wcielili się w swoje role - z powagą i dojrzałością. Zaczarowali publiczność przenosząc widzów na planety ludzi dorosłych, którzy zatraciwszy się w nałogu i potrzebie gromadzenia, nie dostrzegli dziecka, które zupełnie nie rozumiało ich zachowań.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych artystów - spójrzcie na Nich (szczególnie na Małego Księcia a raczej Małą Księżniczkę), czyż nie wyglądają oszałamiająco? I wreszcie, dziękujemy pani Małgorzacie i pani Małgosi:-) Dziękujemy Wam WSZYSTKIM za Waszą ciężką pracę i z niecierpliwością czekamy na więcej...                  

dodano: 2018-05-23

MAM DAR - MAM CZAR

Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezyden Miasta Łodzi,

Pani Hanna Zdanowska                    

                                                          

Patronat medialny objęli:

                                                       

                                                                            lodz.tvp.pl

 

                                       

                                                                      www.radioplus.pl

dodano: 2018-05-18

Smaki Biało - Czerwone 2018

Dzisiaj w naszej szkole odbył się  XVI Szkolny Konkurs Kulinarny "SMAKI BIAŁO-CZERWONE", którego uczestnikami byli najstarsi uczniowie klas edukacyjno-terapeutycznych. W tym roku jest to specjalna edycja nawiązująca do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - stąd nazwa konkursu i polskie produkty w barwach bieli i czerwieni.
W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje z 4 klas. Nad stroną merytoryczną czuwały uczennice II klasy Technikum Gastronomicznego prowadzone przez nauczycielkę Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi - panią Bożenę Bocheńską, która jest z nami od pierwszej edycji konkursu. Uczniowie popisali się nie tylko umiejętnościami kulinarnymi. Bardzo chętnie współpracowali ze sobą i z gośćmi, dzięki czemu było pysznie i sympatycznie. 
 
                       
 
Każdy konkurs zazwyczaj kończy się wręczeniem nagród. My otrzymaliśmy polskie flagi a fundatorem nagród była Komisja Międzyzakładowa POiW NSZZ "Solidarność" Łódź - Górna, Widzew. Serdecznie dziękujemy!

dodano: 2018-04-18

Egzamin Gimnazjalny 2018

                      Od dziś, przez trzy dni nasi trzecioklasiści piszą EGZAMIN GIMNAZJALNY.

Jesteśmy przekonani o Waszej wyjątkowości i o tym, że poradzicie sobie świetnie! Ale czy mogłoby być inaczej, skoro macie TAKICH WYCHOWAWCÓW? :-)  Życzymy powodzenia!