Drodzy Państwo!
Zapraszamy na nową stronę realizowanego przez szkołę projektu
www.zss4-rpo.pl

 

 

dodano: 2016-06-14

Wyrożnienie dla pani dyrektor Marii Pielas

Miło nam poinformować, że pani dyrektor Maria Pielas otrzymała tytuł „KREATOR KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH” w kategorii indywidualnej. Nagroda została przyznana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w ramach podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie gratulujemy.

 

dodano: 2016-06-13

Warsztaty pszczelarskie

13 czerwca kolejna grupa uczniów wzięła udział w warsztatach pszczelarskich w Lipce. Wiedzieliśmy już z opowieści kolegów, że czeka nas mnóstwo atrakcji i spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem - panem Dariuszem Serafińskim. Ubrani w specjalne stroje ochronne mogliśmy z bliska przyjrzeć się rodzinie pszczół i samej królowej. Bardzo smakował nam miód, który zrobiły dla nas pszczółki.  Bawiliśmy się też przy ognisku i jedliśmy pyszne kiełbaski. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał słoiczek z miodem, mniam :)

dodano: 2016-06-12

XXIX Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP

Od 2 do 5 czerwca, w Stemplewie, odbył się XXIX Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP. Nie mogło tam zabraknąć KARAMBY. Zamieszkaliśmy pod namiotami. Przez te prawie 4 dni mieliśmy okazję sprawdzić się w technikach harcerskich, terenoznawstwie, kwaterce i zdobnictwie obozowym. Marsz drużyn na plac apelowy, rozkaz komendanta zlotu, meldunki drużyn, hymn harcerski, flaga na maszt to stałe elementy apelu inauguracyjnego w czwartkowe popołudnie. Ognisko, strażnicy ognia, gawęda, warty, służba zlotowa, prezentacja dorobku drużyn. Wśród atrakcji cieszących się dużym zainteresowaniem były przejażdżki na motocyklach z MOTO -TUR w Turku. Odbył się również widowiskowy pokaz łucznictwa i artyleryjski w wykonaniu bractwa św. Jerzego. Harcerze uczestniczyli też w sobotniej polowej mszy świętej. Do tańca zagrał DJ , który swoimi przebojami zachęcał nas do dalszej zabawy. Wszyscy doskonale bawili się w rytmie disco. W programie imprezy znalazł się również wieczorny pokaz sztucznych ogni. Był czas na odpoczynek, rozmowy i śpiew. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy,  z niecierpliwościa czekamy już na XXX zlot.
dodano: 2016-06-10

MAM DAR, MAM CZAR

W poniedziałek, 13 czerwca, w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii przy ulicy Narutowicza 122 odbędzie się Międzyszkolny Przegląd Talentów Uczniów Szkół Specjalnych "Mam Dar, Mam Czar".

W czasie imprezy dzieci i młodzież ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa łódzkiego, zaprezentują swoje wyjątkowe talenty i umiejętności.

Startujemy o godzinie 10:00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

dodano: 2016-06-08

ZIELONA SZKOŁA

POZDROWIENIA Z PRZEPIĘKNYCH BIESZCZAD
Szczegóły pobytu na zielonej szkole po powrocie!

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku.

dodano: 2016-06-08

Wycieczka do ogrodu przy Pałacu Herbsta

W ogrodzie przy Pałacu Herbsta było niezwykle pięknie. Dziewczynki z zespołu rewalidacyjno - wychowawczego poczuły się przez chwilę jak prawdziwe księżniczki. Podziwiały azalie, róże parkowe i peonie oraz przeróżne rośliny, które ozdabiają ogród.

dodano: 2016-06-04

Rajd Mikrus

Zobaczcie i zazdroście! To kolejny udany rajd Wszędołazów. Piękna trasa, wspaniałe widoki, świetna pogoda, super towarzystwo i rewelacyjne humory!dodano: 2016-06-02

Dzień Dziecka

Dziś uczestniczyliśmy na Zdrowiu w zorganizowanej przez Caritas zabawie z okazji Dnia Dziecka.  Na scenie muszli koncertowej zaprezentowaliśmy naszą piosenkę "Bądźmy razem". Świetnie się bawiliśmy biorąc udział w wielu konkursach, zawodach sprawnościowych i dyskotece "pod chmurką". Dziękujemy za wspaniałą zabawę, upominki i słodkości.dodano: 2016-06-01

WYCIECZKA DO TORUNIA

24 maja wybraliśmy się do Torunia. Pierwszą atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto - bardzo podobał nam się Krzywy Dom (on naprawdę jest krzywy!), zobaczyliśmy pomnik Flisaka i toruńskie żabki. Poznaliśmy też Dom Mikołaja Kopernika. Po południu odpoczeliśmy w Planetarium na pokazie „ Meteo Planety”. Wszystko bardzo nam się podobało a do domu oprócz miłych wspomnień przywieźliśmy też pyszne toruńskie piernikami.


dodano: 2016-06-01

Aniołkowe Nutki

Piosenkami  "Ziemia, którą mi dajesz" oraz "Wielbić Imię Pana dziś chcę" udało się nam wyśpiewać I miejsce poczas XII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Aniołkowe Nutki". Konkurs, od wielu lat,  organizuje ZSS Nr 6 przy ulicy Roosvelta. Dziękujemy za zaproszenie.