Drodzy Państwo!
Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły
pod NOWYM ADRESEM www.facebook.com/128lodz/

 

 

dodano: 2017-03-06

dodano: 2017-03-03

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

Drodzy Państwo,

Wystartowała II edycja plebiscytu Expressu Ilustrowanego „Najfajniejsza szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek 2017”  Nasza szkoła bierze w nim udział. A przecież jesteśmy najfajniejszą szkołą w Łodzi, prawda? Jeśli też tak uważasz, prosimy o Twoje głosy.

Wystarczy kliknąć w link  www.expressilustrowany.pl i zagłosować w jeden z proponowanych sposobów. Można oddać 1 głos dziennie - codziennie. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie i systematyczność. Tylko wspólny, zbiorowy wysiłek przyniesie widoczne rezultaty... :-) A nagrody dla laureatów są naprawdę wartościowe. Jedną z nich jest artykuł w Expressie Ilustrowanym. Miło byłoby poczytać o Czwórce w gazecie, prawda? 

dodano: 2017-02-24

Bal Karnawałowy "Dzieci Świata"

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

Tłusty Czwartek już za nami, co oznacza, że  rozpoczął się ostatni tydzień karnawału. A pamiętacie  nasz szkolny Bal Karnawałowy "Dzieci Świata"? Hasło balu nawiązywało do projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata. My również braliśmy udział w tym projekcie. Szyliśmy szmaciane lalki, które przedstawiały dzieci z różnych stron świata. Lalki były później przedmiotem licytacji.  A dochód z niej wesprze dzieci z Malawi - państwa w Afryce. Zobaczcie, jakie były piękne. Tak piękne, jak piękne są wszystkie dzieci świata.

A bal był okazją do świetnej zabawy i chwilą oddechu od codziennej nauki. Poza tym mogliśmy na chwilę wcielić się w kogoś innego i udawać, że nie jesteśmy sobą. Wielu się to udało, co było naprawdę zabawne. Sami zobaczcie... Czy znacie dzieci i młodzież na zdjęciach? A wiecie z jakich krajów do nas przyjechali? 

 

dodano: 2017-02-20

Pociąg do książki

Niezwykła piosenka zachęcająca do czytania

Czy można śpiewać o czytaniu? Oczywiście, że tak! Sami się przekonajcie. Oto kilka faktów na temat naszej szkolnej super produkcji muzycznej :-)

„Pociąg do książki” to czwarta już produkcja muzyczna zrealizowana w profesjonalnym studio nagraniowym. Realizacją dźwięku zajął się pan Łukasz Robakiewicz. A dzięki wsparciu fachowców związanych z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi powstał też teledysk.

Tekst piosenki jest zabawny i błyskotliwy a przy tym edukacyjny – promuje czytelnictwo. Po jej wysłuchaniu aż chce się sięgnąć po lekturę.

Autorem piosenki jest Rafał Tomczyk, nasz pan od muzyki. A śpiewają nasi uzdolnieni muzycznie nauczyciele. Jesteśmy z Was dumni! Piosenka naprawdę brzmi rewelacyjnie!

Czy już ją słyszałeś? Jeśli nie, zrób to teraz... KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ 

 

dodano: 2017-02-15

dodano: 2017-01-16

dodano: 2016-12-31

Szkolna grupa taneczna "Folk Dance"

Na grudniowych WARSZTATACH TEATRALNYCH...

W ramach przygotowań do Prezentacji 2017 nasza szkolna grupa taneczna „Folk Dance” uczestniczyła
w warsztatach teatralnych w Teatrze im. Jaracza. W ich trakcie nasi artyści zwiedzili teatr, gdzie zarówno
z pozycji widza, jak i aktora obejrzeli scenę, zajrzeli do garderoby i pracowni teatralnych.Następnie z aktorką panią Iwoną Karlicką odbyli rozgrzewkę aktorską i relaksację przygotowującą do wcielania się w różne role. Kolejnym etapem warsztatów było losowanie karteczek z nazwami postaci i opisem przypisanych do nich określonych dźwięków, które następnie każdy z naszych tancerzy musiał przy użyciu dostępnych rekwizytów i instrumentów powtórzyć i odegrać. Po przygotowaniu się naszych młodych aktorów i muzyków przystąpiono do realizacji spektaklu "na żywo". Bez prób wystawiony został "Czerwony Kapturek". W trakcie historii czytanej przez lektora wszyscy wykazali się odwagą oraz pomysłowością w kreowaniu swych postaci i tworzeniu dźwięków towarzyszących akcji wystawianego mini przedstawienia.

 

dodano: 2016-12-31

Szkolne Jasełka

Karta z pamiętnika Czwórkowiczów, Czwartek, 22 grudnia 2016 r.

Ten dzień  był wyjątkowy. Większość z nas była ubrana na galowo, ale byli i tacy, którzy przywdziali zgoła inne stroje. Były maluchy w „owczych skórach”, Pastuszkowie oraz Pastuszki, byli Królowie, Anioły, aktorzy odgrywający role członków zwyczajnej polskiej rodziny, niezwyczajna Babcia i jedna Nadzwyczajna Rodzina. Zapowiadały się wyjątkowe Jasełka i... takie też były. Było na poważnie i z humorem. Tekst mówiony i śpiewany. Na siedząco, stojąco i na leżąco. Na naszej szkolnej „scenie” naprawdę dużo się działo! Bardzo podobały nam się wszystkie występy. Nauczyciele świetnie poradzili sobie z rolami – prawie tak dobrze, jak my:-)
Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Folk Dance jak zawsze zachwycał. A gimnazjaliści zaskoczyli nas układem choreograficznym. Było wzruszająco i refleksyjnie do momentu... gdy na sali pojawił się przysadzisty gość w czerwonym kubraczku i z białą brodą...Tak, tak, dobrze zgadliście. Miał na imię Mikołaj (i nie był to pan Mikołaj, którego mamy w Czwórce na co dzień;-) Jego przybycie wywołało poruszenie i ekscytację. Nic dziwnego, wszyscy wiedzieliśmy, że już niebawem otrzymamy prezenty.

 Nie mogliśmy zamknąć ust ze zdziwienia, gdy po powrocie do klas zobaczyliśmy tam Mikołaja. Już na nas czekał. Jak On to zrobił?  

dodano: 2016-12-24

Wesołych Świąt

Już niebawem relacja z przepięknych szkolnych Jasełek, tymczasem...

 

dodano: 2016-12-19

Szkolne Koło PTTK

Z pamiętnika Czwórkowiczowych "WSZĘDOŁAZÓW"

Czas na krótkie podsumowanie przed końcem roku 2016. Od września wzięliśmy udział w 5-ciu rajdach. Był rajd "Pożegnanie Lata", "Barwy Jesieni", "Andrzejkowy", "Mikołajkowy" i "Rajd Bożego Narodzenia". Zawsze w sobotę. Łącznie pokonaliśmy 51 kilometrów. W każdym z rajdów wzięło udział średnio 20 osób. Najwięcej uczestników zgromadził "Rajd Andrzejkowy" - 28 osób!  Ale starczy tej statystyki – choć jest imponująca, nie oddaje wyjątkowej atmosfery naszych wspólnych wycieczek.

Nie zawsze chętnie wstawaliśmy w sobotnie poranki. Nieraz mieliśmy ochotę zostać w łóżkach i się w nich dalej wylegiwać. Jednak nie poświęcimy miana "Wszędołazy" dla „wylegiwacze”. Bo WSZĘDOŁAZ, to brzmi dumnie. Jesteśmy dumni z siebie, kolegów i koleżanek z Czwórki, naszych rodziców i przyjaciół. Nie poddaliśmy się ani razu – zawsze docieraliśmy do celu w pełnym składzie. Wiecie, co nam pomagało? Co było naszym paliwem na szlaku? Śmiech! Wybuchy śmiechu! Działały one niczym napęd odrzutowy:-) Przyłącz się do nas a przekonasz się, że nie raz się popłaczesz, bynajmniej nie ze zmęczenia...

      
      

A poza tym, te widoki..., fauna, flora i ... :-)  Sami zobaczcie...

      
      
      

                                       Chcesz zostać Wszędołazem? Skontaktuj się z panią Anią Samosiej.