Drodzy Państwo!
Zapraszamy na profil Facebook naszej szkoły. Tam znajdują się pełne fotorelacje z wydarzeń
i ciekawostki z codziennego życia szkoły.

 

 

dodano: 2016-10-02

IV PIKNIK RYCERSKI

Z pamiętnika Czwórkowiczów...
 


Dziś w Czwórce odbył się IV PIKNIK RYCERSKI. My, Czwórkowicze, naprawdę lubimy rycerzy i wszystko, co rycerskie. Już nieraz po korytarzach czwórki przechadzali się mężowie w rycerskich zbrojach i niewiasty w dawnych strojach. Nasz Pan od historii też lubi rycerski stan, lubi też nas, dlatego po raz kolejny zaprosił do nas rycerzy:-)  A było Ich sześciu:-) i jedna białogłowa. Co wcale nie oznacza, że przyjechali z kobietą pokrytą siwizną. "Białogłowa" to staropolskie określenie kobiety zamężnej, która nosiła białe nakrycie głowy. Wróćmy jednak do spotkania z rycerzami. Przyjechali do nas z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego i przedstawili żywą lekcję historii. Na czas Pikniku mogliśmy przenieść się do XVII-wiecznej Polski. I to co widzieliśmy, jak zwykle bardzo nam się podobało. 
 
Nasi rycerze ubrani byli w zbroje - jak na rycerzy przystało. Podziwialiśmy Ich za wytrwałość i siłę. Rycerz Jędrzej opowiedział nam o rycerskiej zbroi -  czy przypominacie sobie, ile może ważyć? Tak, nawet 20 kilogramów. Czy wyobrażacie sobie poruszać się w niej swobodnie? I w takich właśnie zbrojach, z takimi właśnie mieczami nasi rycerze stanęli do pojedynku.  Huk mieczy uderzających o siebie i zbroję roznosił się po okolicy. Ta walka wyglądała całkiem poważnie. Na szczęcie była "na niby". Nikomu nic się nie stało, chociaż Rycerz Adrian i Rycerz Kacper długo nie mogli się podnieść po upadku na ziemię... 
 
Podczas Pikniku każdy z nas musiał zaliczyć 7 konkurencji. A po mężnie wykonanej pracy, mogliśmy oddać się przyjemnościom... Kiełbaska z grila i grochóweczka były przepyszne:-) Rozmowy z rycerzami pouczajace a zdjecia z nimi... na pamiatkę:-)  Szanowni Rycerze z Uniejowskiego Bractwa Rycerskiego, sedrecznie Wam dziękujemy! Nie patrząc na niedogodności, pogodę czy daleką drogę do naszego grodu, przyjeżdżacie do nas zawsze pełni energii i życzliwości, pokazując nam, czym jest prawdziwe rycerstwo. 
 
Bardzo dziękujemy również Stowarzyszeniu Kupców i Producentów Rolnych "Górniak" za sponsorowanie naszego Pikniku. Dzięki Wam mieliśmy nie tylko przepełnione radością serca, ale też pełne brzuszki i siłę do podejmowania rycesrkich wyzwań i obowiązków. Dziękujemy Pani Aniu!

dodano: 2016-09-28

Europejski Tydzień Sportu

Z pamiętnika Czwórkowiczów... 15 września

Dziś w Czwórce wszyscy mieliśmy wspólne zajęcia W-F. Uwielbiamy sport i wiemy, jak jest ważny, dlatego swoją aktywnością ruchową wsparliśmy ogólnoeuropejską kampanię realizowaną pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) zachęcającą do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu (ETS) oraz przez cały rok.

Nasza impreza była jedną z 4 zgłoszonych z terenu Łodzi.

Na boisku szkolnym nasze nauczycielki i nauczyciele W-F zorganizowali sprawnościowe tory przeszkód z elementami ćwiczeń równoważnych, gimnastycznych, koordynacyjnych, skocznościowych, jazdy na rowerze oraz przemieszczania dużych przedmiotów tocząc przed sobą. Kolejne stanowiska, czyli 5 zróżnicowanych torów przeszkód, pokonywaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z innych klas. Niektórzy z nas mają piątki z W-F, niektórzy natomiast mają W-F w piątki...:-) Ale wszyscy poradziliśmy sobie na medal, wspierając się i dopingując.  Bo przecież w sporcie wyniki nie są najważniejsze. Liczy się dobra zabawa i miła atmosfera. I tak było dzisiaj. Mamy nadzieję na więcej takich akcji, bo zdecydowanie chcemy... BeActive!  

Więcej na temat kampanii znajdziecie pod linkiem https://etspolska.pl

dodano: 2016-09-24

Zapraszamy na Konferencję


Szanowni Państwo,
 

nauczyciele, pedagodzy, specjaliści przedszkoli, 
szkół ogólnodostępnych oraz szkół z klasami integracyjnymi. 

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna  Doradztwa Zawodowego i dla Dzieci z Wadami Rozwojowymi w Łodzi,  Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi  oraz „Navicula” Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu w Łodzi


serdecznie zapraszają  na dwudniową
 Konferencję 

„DZIECKO Z ZESPOŁEM ASPERGERA I AUTYZMEM – PRAKTYCZNE ASPEKTY DIAGNOZY,
TERAPII, EDUKACJI”


która odbędzie się  6 i 7 października 2016 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi
ul. Piotrkowska 104 w godz. 9.30 – 15.00
Dlaczego temat Konferencji jest tak ważny i powinien Państwa zainteresować?

Każdy z nas może spotkać na swojej zawodowej drodze dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Praca z nim stanowi prawdziwe wyzwanie!

Głównym celem konferencji jest poszerzanie wiedzy, doskonalenie kompetencji i potencjału merytorycznego nauczycieli, pedagogów i specjalistów w obszarze pracy z uczniami z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (autyzm, zespół Aspergera) i ich rodzicami.

Konferencja jest zorganizowana przez trzy łódzkie instytucje zajmujące się problematyką całościowych zaburzeń rozwojowych. Problem autyzmu zostanie przedstawiony wieloaspektowo - od strony teoretycznej i praktycznej - przez specjalistów pracujących na co dzień z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczestnicząc w wykładach i warsztatach, dowiecie się Państwo na czym polega specyfika zaburzeń z perspektywy diagnosty, jakie strategie zastosować, żeby stworzyć dziecku najkorzystniejsze warunki rozwoju, jak radzić sobie z ich trudnymi zachowaniami. Treścią proponowanych zajęć warsztatowych będą także różnorodne metody i techniki terapeutyczne.

Chcemy Państwu przekazać również informacje o programie działań wolontariackich  na rzecz dzieci z ASD. Ważnym punktem programu będzie funkcjonowanie rodziny z dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo w programie konferencji na stronie http://www.doradztwo-lodz.pl/

dodano: 2016-09-01

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Z pamiętnika Czwórkowiczów...

                      

Dziś przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny. I choć trochę nam przykro żegnać się z wakacjami, bardzo się cieszymy, że możemy spotkać się z koleżankami, kolegami oraz ulubionymi Nauczycielami:-) Ogromnie się za sobą stęskniliśmy. I było to zauważalne. Rzucaliśmy się sobie w objęcia i z trudem zachowywaliśmy spokój podczas uroczystości. Naszą uwagę przykuły jednak informacje dotyczące wydarzeń historycznych związanych z datą 1 września. Pan Samuel przypomniał nam o tym, że 77 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. Zrobiło nam się smutno. 

Uroczystość odbyła się na naszym szkolnym boisku. Dzień był wyjątkowo piękny. Boisko pomieściło wszystkich.
I małych i niemałych, tych najmłodszych oraz tych nienajmłodszych. A jest nas z roku na rok coraz więcej. Są też nowi nauczyciele, nowi pracownicy szkoły. Pani Dyrektor przedstawiła i przywitała każdego z osobna. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów i samych miłych chwil spędzonych w "Czwórce". Jesteśmy przekonani, że tak będzie. Czwórkowicze! Rozpoczynamy przygodę pod hasłem "Rok Szkolny 2016/2017"! 

dodano: 2016-08-26

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców
na
uroczyste przywitanie nowego Roku Szkolnego

w dniu 1 września, w czwartek, o godzinie 900

 

Msza Święta rozpoczynająca katechetyczny rok szkolny odbędzie się 1 września o godzinie 8.00 w Parafii Świętego Kazimierza.

8 września o godzinie 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej odprawianej dla uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

dodano: 2016-06-24

ŻYCZYMY

SŁONECZNYCH WAKACJI, UDANEGO, BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU, WIELU WRAŻEŃ I CIEKAWYCH PRZYGÓD!

dodano: 2016-06-24

PLAC ZABAW

INFORMUJEMY, ŻE W OKRESIE LETNIM, W LIPCU I SIERPNIU,
W GODZINACH 800 - 2000

CZYNNY BĘDZIE PLAC ZABAW ZNAJDUJĄCY SIĘ PRZY NASZEJ SZKOLE.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY, KORZYSTANIA Z SIŁOWNI NA POWIETRZU,
HUŚTAWEK, DRABINEK I TYROLKI.

CHĘĆ PRZEBYWANIA NA PLACU ZABAW NALEŻY ZGŁOSIĆ W SZKOLE (DO GODZINY 1600)
LUB OPIEKUNOWI PLACU (PO GODZINIE 1600). Zapraszamy!

dodano: 2016-06-23

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W naszej szkole zawsze jest miło, ale dzisiaj było wyjątkowo! Nagrody! Dyplomy! Pochwały! Z dumą odbieraliśmy swoje wyróżnienia. Po całym roku pracy dziś był czas na świętowanie. Jutro spotkamy się po raz ostatni w tym roku szkolnym i choć uwielbiamy wakacje trochę będziemy tęsknić za szkołą.dodano: 2016-06-21

INFORMACJA O ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca godzina 1200 - uroczyste wręczenie uczniom nagród i wyróżnień za całoroczną pracę.
24 czerwca godzina 1000 - ślubowanie i przekazanie sztandaru, wręczenie świadectw uczniom klas trzecich, część artystyczna, spotkania w klasach, rozdanie świadectw.
O godzinie 800 odędzie się Msza Św. w Parafii Św. Kazimierza, wyjście ze szkoły o 745 Zapraszamy do uczestnictwa.

dodano: 2016-06-20

Z pamiętnika harcerzy...

17 czerwca odbyła się ostatnia zbiórka harcerska naszej drużyny (ale nie była to taka zwyczajna zbiórka).  Podczas majsterki nasze druhenki i druhowie przygotowali pamiątkę Przyrzeczenia Harcerskiego dh. Małgosi. Samo Przyrzeczenie miało miejsce po południu w harcówce zaprzyjaźnionej drużyny z SOSW nr 3. Był nastrojowy kominek, przy którym  przypomnieliśmy sobie Prawo Harcerskie a śpiewom przy dźwiękach gitary nie było końca!  Bardzo dziękujemy druhnom: Ani, Ewie, Gosi i Kasi oraz druhowi Dominikowi za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Było naprawdę pięknie :) Oficjalnie witamy druhnę Małgosię na pokładzie Karamby :) i bardzo się cieszymy, że jest z nami!