Drodzy Państwo!
Zapraszamy na nową stronę realizowanego przez szkołę projektu
www.zss4-rpo.pl

 

 

dodano: 2016-06-01

WYCIECZKA DO TORUNIA

24 maja wybraliśmy się do Torunia. Pierwszą atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto - bardzo podobał nam się Krzywy Dom (on naprawdę jest krzywy!), zobaczyliśmy pomnik Flisaka i toruńskie żabki. Poznaliśmy też Dom Mikołaja Kopernika. Po południu odpoczeliśmy w Planetarium na pokazie „ Meteo Planety”. Wszystko bardzo nam się podobało a do domu oprócz miłych wspomnień przywieźliśmy też pyszne toruńskie piernikami.


dodano: 2016-06-01

Aniołkowe Nutki

Piosenkami  "Ziemia, którą mi dajesz" oraz "Wielbić Imię Pana dziś chcę" udało się nam wyśpiewać I miejsce poczas XII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Aniołkowe Nutki". Konkurs, od wielu lat,  organizuje ZSS Nr 6 przy ulicy Roosvelta. Dziękujemy za zaproszenie.

 

dodano: 2016-05-31

PREZENTACJE 2016

Otrzymaliśmy od nauczycielki szkoły z oddziałami integracyjnymi wyjątkową recenzję przedstawienia "Korowód baśni". To dla nas, nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów i ich rodziców ogromna radość i wyróżnienie. Cieszymy się, że nasza praca zotała doceniona i zapamiętana a tak miłe słowa stanowią zachętę do dalszej pracy i podejmowania trudnych, ale bardzo satysfakcjonujących działań.

Prezentujemy nowe zdjęcia z przedstawienia.  To było niepowtarzalne, wyjątkowe wydarzenie, prawdziwe święto TEATRU!

https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13301306_1103121786400120_7218574482666995362_o.jpg
dodano: 2016-05-26

Pyszne babeczki, mniam...

19 maja na kulinarnych warsztatach przygotowywaliśmy kruche babeczki z owocami i bitą śmietaną. Z małą pomocą nauczycieli obieraliśmy  i kroiliśmy owoce a później już samodzielnie ubijaliśmy bitą śmietanę. Praca była bardzo przyjemna! Żeby nie było, że jesteśmy łasuchami ;) sami nakrywaliśmy też do stołu i szybko (tak szybko jak znikały babeczki) sprzątaliśmy salę. Na następnych zajęciach też będziemy przygotowywać pyszności, zapraszamy 16 czerwca!

dodano: 2016-05-26

DZIEŃ MAMY

To wyjatkowy dzień, wręczamy naszym ukochanym Mamom laurki i wypowiadamy podziękowania - za codzienny trud, uśmiech, cierpliwość, wielką miłość i bardzo mocno się przytulamy!

Drogie Mamy, życzymy Wam wiele szczęścia, radości i spełnienia marzeń!
dodano: 2016-05-25

VIII Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie

Czuj, czuj, czuwaj,
Czuj, czuj, czuwaj
Rozlega się dokoła.
Czuj, czuj, czuwaj,
Czuj, czuj, czuwaj
Najstarszy druh zawoła.

W dniach 19 - 22 maja nasza drużyna miała wielką przyjemność uczestniczyć w VIII Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie. Jak co roku, dzięki uprzejmości wojska, gościliśmy w Twierdzy Dęblin. To okazja do spotkania z kolegami i koleżankami z innych drużyn i przeżycia wielu harcerskich przygód. Spędziliśmy czas bardzo aktywnie - było wielkie ognisko ze śpiewami, pokazy wojskowe, ćwiczenia i manewry wojskowe, pływaliśmy nawet amfibiami, uczestniczyliśmy w zawodach sportowych i wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Poleskiego Parku Krajobrazowego. Przywieżliśmy ze soba mnóstwo fantastycznych wspomnień. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i już odliczamy dni do kolejnego spotkania.
dodano: 2016-05-23

NOCNY RAJD WSZĘDOŁAZÓW!!!

Było już w szkole nocowanie, ale takiego nocnego wyzwania jeszcze nikt nie podjął. Siedemnastu śmiałków (uczniów, rodziców, rodzeństwo oraz przyjaciół ze199 SP) wyruszyło w piątkową noc, 20 maja, na wielogodzinną wyprawę. Wyruszyli o pónocy ze Zgierza, siedemnastokilometrowa trasa prowadziła przez Arturówek, stację Radegast, Doły, Park 3 Maja do ulicy Nawrot. Czasami wyglądaliśmy jak nocne zjawy,  na szczęście baterie w latarkach wytrzymały do końca. Na metę dotarliśmy o 4.30, czekały tam na nas pyszne kiełbaski z grila - mieliśmy tylko wątpliwości, czy to kolacja czy śniadanie :) To była niezapomniana przygoda!
dodano: 2016-05-22

Warsztaty pszczelarskie

O pszczołach wiemy już wszystko... 20 maja byliśmy w Lipce. Pan pszczelarz opowiedział nam o pasiece, swojej pracy i o zwyczajach pszczół. Założyliśmy prawdziwe ubrania ochronne i trochę Panu pomogliśmy, praca pszczelarza wcale nie jest łatwa, ale bardzo ciekawa. Wycieczka została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT DBAM O ŚWIAT.dodano: 2016-05-19

Wyjście do Gralni

Wiecie co to jest Gralnia? To fantastyczne miejsce mieści się przy ulicy Więckowskiego 6 i my tam byliśmy. Nie myślcie, że tylko się bawiliśmy, niektóre gry były trudne i wymagały od nas wiedzy na różne tematy, poza tym wcale nie tak łatwo jest cierpliwie czekać na swoją kolej, no i zdarza się, że nawet jak się bardzo chce, to nie uda się wygrać, trudno... my już przecież wiemy, że najważniejsza jest wspólna zabawa! Było super, zobaczcie!
dodano: 2016-05-18

Mój ulubiony wiersz

Zdobyliśmy I miejsce w X Międzyszkolnym Integracyjnym Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz", który odbył się w ZSZS nr 2.